Reklama

Reklama

Jak przyspieszyć opalanie i nie spalić się jak skwarka?

Jakie są skuteczne sposoby na przyspieszenie opalania? Oto triki, o których dobrze jest pamiętać latem. Wystawianie skóry na słońce przez kilka godzin dziennie to fatalny pomysł, bo w ten sposób najprawdopodobniej tylko się poparzysz, więc wypróbuj inne metody, które przy okazji ochronią cię przed szkodliwym promieniowaniem UV!

Większość pań marzy o pięknej opaleniźnie, ale często brakuje nam cierpliwości i jeszcze zanim wyjedziemy na wakacje, chcemy cieszyć się widokiem skóry muśniętej słońcem. 

Jak osiągnąć taki efekt w bezpieczny sposób? Przebywanie przez długie godziny na słońcu bez ochrony to fatalny pomysł. W tym przypadku długość "zabiegu" nie wiąże się z jakością. 

Bezwzględnie należy zatem pamiętać o kremach z filtrem, odpowiednim nawodnieniu oraz nakryciu głowy.  

Suplementy diety i inne przyspieszacze opalania

Na rynku jest sporo produktów kosmetycznych oraz suplementów diety, które pomagają nam znacznie szybciej osiągnąć efekt opalonej skóry. 

Preparaty, które znajdziesz w drogeriach mają stymulować produkcję melaniny, a więc barwnika znajdującego się w skórze. Przyspieszacze opalania często zawierają tyrozynę lub jej pochodne. 

Dzięki nim skóra szybciej nabiera brązowawego odcienia i nie jest konieczne długotrwałe przebywanie na słońcu. Zamiast tego wystarczy krótka "sesja", podczas której wystawiamy się na działanie promieni słonecznych. 

Reklama

Jak nie działają przyspieszacze opalania?

Należy pamiętać jednak, że przyspieszacz opalania to nie jest magiczny środek, który pomoże nam osiągnąć piękną opaleniznę. Nie można go zatem stosować, licząc na to, że unikniemy innych konsekwencji opalania, jakimi są np. oparzenia czy przebarwienia powstające w wyniku ekspozycji skóry na światło słoneczne. 

Wiele tego rodzaju produktów nie zawiera filtrów ochronnych przed promieniami słonecznymi. 

Zawsze należy więc pamiętać o dodatkowym zabezpieczeniu skóry produktem, który ma takie właściwości. Wbrew niektórym opiniom, kremy z filtrem nie blokują działania przyspieszaczy opalania. 

Przyspieszacz opalania w tabletkach

Suplementy diety często zawierające m.in. wyciąg z zielonej herbaty czy beta karoten, który nadaje skórze piękny odcień, również mogą przyspieszyć opalanie i wiele z nich dodatkowo chroni cię również przed szkodliwym promieniowaniem. 

Czy opalanie się "na oliwie" jest rozsądne? O tym i nie tylko przeczytasz na kolejnej stronie >>>

Opalanie nad wodą

Tak — woda przyspiesza tworzenie się opalenizny, ponieważ przyciąga oraz odbija promienie słoneczne. 

Jeżeli jednak uznałaś, że chcesz w ten sposób się opalać, pamiętaj, by robić to z głową. Stosuj filtry, nie przebywaj w wodzie zbyt długo i pamiętaj, aby nie oddalać się od brzegu. 

Pod żadnym pozorem nie wchodź do wody pod wpływem alkoholu, bo wtedy nietrudno o tragedię!

Opalanie na oliwie lub oleju. Nigdy tego nie rób!

Niektóre kobiety uważają, że smarowanie ciała oliwą z oliwek, olejem lub inną podobną substancją jest w stanie znacznie przyspieszyć opalanie. To prawda, ale nie jest to bezpieczne. 

W ten sposób bardzo łatwo o poparzenia słoneczne, uszkodzenia skóry i bolesne bąble. 

Poza tym działając tak nieodpowiedzialnie, przyspieszasz proces spalania skóry, a więc również jej starzenia się. 

Czytaj również:

Rośliny strączkowe zamiast mięsa

Przyszedł czas na młode ziemniaki

Botwina: Dlaczego warto ją jeść?

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje