Reklama

Reklama

Jak regulować brwi

Zadbane i podkreślone brwi dodają spojrzeniu wyrazu.

1. Demakijaż

Zanim przystąpisz do depilacji brwi, zmyj makijaż. Odtłuść skórę tonikiem lub płynem micelarnym. Łatwiej wtedy będzie chwytać włoski pęsetą. Do regulacji brwi warto przystępować po ciepłej kąpieli lub parówce twarzy. Wtedy skóra jest rozpulchniona i wyrywanie włosków będzie łatwiejsze.

2. Przygotuj akcesoria

Będzie ci potrzebna pęseta, kredka oraz kilka kostek lodu. Aby wyrywanie włosków mniej bolało, wcześniej potrzyj łuk brwiowy lodem, który obkurczy naczynia. Kredka (może być zwykła lub do malowania oczu) posłuży ci do wyznaczania linii brwi. Przyda się też powiększające lusterko, które umożliwia dokładne usuwanie włosków. Widać w nim bowiem nawet te jasne i cienkie.

3. Wyznacz łuk

Wygładź brwi szczoteczką lub małym grzebykiem. Kredkę przyłóż pionowo do skrzydełka nosa. Linia wiodąca od skrzydełka przez wewnętrzny kącik oka wskaże początek brwi. Najwyższy punkt łuku wyznacza linia biegnąca od skrzydełka nosa przez zewnętrzną część tęczówki. Koniec brwi określa linia prowadząca od skrzydełka nosa przez zewnętrzny kącik oka. Ustalone punkty można zaznaczyć np. białą kredką na brwiach.

Reklama

4. Wybierz kształt

Przed przystąpieniem do regulowania brwi, dobierz ich linię do kształtu twarzy. Łagodny łuk z najwyższym punktem w miejscu wyznaczonym przez środkową linię na poprzednim zdjęciu jest idealny dla okrągłej twarzy. Na owalnej dobrze wyglądają brwi w kształcie regularnego półokręgu. Jeśli masz trójkątną twarz - brwi powinny się unosić lekko ku górze przy zewnętrznych końcach. Zaznacz wybrany kształt kredką, a potem wyrwij zbędne włoski.

5. Makijaż i pielęgnacja

Idealny kolor brwi powinien być o pół tonu jaśniejszy od koloru włosów. Czarny postarza i wygląda nienaturalnie. Ale malowanie to nie wszystko. Aby brwi były ozdobą twarzy, musisz nie tylko systematycznie je regulować, ale także odżywiać i nabłyszczać. Możesz użyć do tego celu oleju rycynowego albo odżywki do brwi i rzęs z drogerii. Olejek korzystnie działa na cebulki włosowe, dlatego zapobiega wypadaniu włosków. Najlepiej aplikować go wieczorem, przed snem za pomocą umytej szczoteczki od tuszu do rzęs.

Pod okiem specjalisty

Jeśli nigdy sama nie regulowałaś brwi, pierwszy raz zrób to w salonie kosmetycznym. Profesjonalne dobranie kształtu do owalu twojej twarzy pozwoli ci potem perfekcyjnie modelować łuki w domu. Wystarczy usuwać odrastające włoski i wygładzać brwi specjalnymi odżywkami. Zabieg jest niedrogi - ok. 12-15 zł i można go wykonać w większości salonów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy