Reklama

Jak SMOG wpływa na skórę

O tym, że metale ciężkie w powietrzu niszczą nasze płuca, już wiemy. Czy w takim razie skóra jest bezpieczna? A może trzeba ją chronić

 Już się zaczęło - nadmierne spalanie węgla. Do tego dochodzą zanieczyszczenia spowodowane przez samochody, zwłaszcza te z silnikami diesla i pojazdy starszej generacji... To sprawia, że w powietrzu unoszą się szkodliwe dla człowieka  pyły zawierające cząsteczki o bardzo małych rozmiarach (PM10  i PM2,5 - według Światowej Organizacji Zdrowia najbardziej szkodliwy dla zdrowia człowieka), które wywołują objawy podobne do przeziębienia. Mogą one także przeniknąć do układu krążenia, nasilając objawy miażdżycy. 

Tyle chemii w powietrzu ma także wpływ  na kondycję naszej skóry. Pod wpływem smogu szybciej się  starzeje i ulega podrażnieniom.

Reklama

Skutki na naszej twarzy

Mieszkańcy dużych miast szczególnie odczuwają skutki zanieczyszczonego powietrza. Ten proces nasila się zimą, ponieważ wiatr i mróz wysuszają skórę, pozbawiając ją ochronnego płaszcza hydrolipidowego. I wszelkie zanieczyszczenia łatwiej przedostają się  w głąb skóry, która jest podrażniona, zaczyna swędzieć i łuszczyć się.

Twoja tarcza obronna

Na rynku jak grzyby po deszczu pojawiają się serie kosmetyków miejskich do walki z zanieczyszczeniami - anti pollution. Podstawowa zasada - dokładnie zmywaj twarz i oczy, i to najlepiej od razu po przyjściu do domu. Od czasu do czasu stosuj maseczki oczyszczające. Na dzień używaj preparatów zawierających witaminy A, C i E oraz te, które dostarczają skórze lipidów. Aby skóra nie wyglądała na taką zmęczoną, wieczorem dbaj o jej nawilżanie, najlepiej kwasem hialuronowym.

Algi

Składnikiem alg są lipidy, które stymulują ochronę naskórka i działają antyalergicznie. Dlatego warto stosować maseczki opracowa ne na ich bazie.

Peeling solny

Sól dziaa odkażająco, a jeśli wymasujesz nią ciało  z użyciem szorstkiej rękawicy, poprawisz też krążenie.

IK
 

Tele Tydzień
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy