Kobido: Starożytna droga do piękna
Masaż kobido, który nazywany jest niechirurgicznym liftingiem twarzy, jest coraz częściej doceniany przez kobiety na całym świecie.
Wywodzący się z japońskiej tradycji masaż kobido działa na głębsze warstwy skóry i mięśni. Rytuał polega na kombinacji złożonych i intensywnych ruchów ręką. Charakteryzuje się głównie szybkością rąk i palców.
Przy czym szybkość, z jaką terapeuta wykonuje masaż i wszystkie jego etapy, oddziałuje na masowaną osobę w różnych aspektach. Kiedy ruch jest powolny, łatwiej się zrelaksować. Z kolei intensywne etapy masażu mają stymulować skórę i produkcję składników skóry w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu liftingującego.
W efekcie kobido niweluje napięcie mięśniowe, odpręża i relaksuje, zwiększa przepływ Qi (energia) na twarzy i stymuluje skórę czyniąc ją promienną, wygładzoną i odprężoną.
Masaż kobido uaktywnia nerwy twarzy, wzmacnia przepływ Qi, jak w filozofiach Dalekiego Wschodu jest nazywana energia życiowa.
W dawnej Japonii masaż był przeznaczony jedynie dla przedstawicieli rodziny cesarskiej i szlachetnie urodzonych, dziś jest dostępny dla chętnych niezależnie od pochodzenia czy miejsca zamieszkania.
Ze względu na spektakularne efekty cenią go kobiety na całym świecie, również Europejki i Polki, które coraz chętniej sięgają po tę naturalną metodę przywracania odmłodzonej, pełnej blasku, napiętej skóry twarzy.
- Kobido jest kombinacją tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych i różnych technik manipulacji ręką. Jego charakterystycznymi cechami są intensywniejszy nacisk oraz szybkość rąk i palców, z jakimi terapeuta przeprowadza rytuał. Masaż kobido uaktywnia nerwy twarzy, wzmacnia przepływ Qi, jak w filozofiach Dalekiego Wschodu jest nazywana energia życiowa, prowadzi też do naturalnego efektu liftingu, który jest zachwycający. Skóra promienieje, twarz wygląda na wypoczętą i młodszą, może poprawić się także owal twarzy - mówi Małgorzata Przydacka, manager SPA w Hotelu Manor House SPA.
Zobacz także: