Reklama

Reklama

Makijażowe sztuczki na opadające powieki

Opadające powieki dodają lat, sprawiają, że oczy wyglądają smutniej i na bardziej zmęczone. By je „podnieść”, wystarczą codzienne ćwiczenia i odpowiedni makijaż.

5 makijażowych sposobów

1. Jasny wewnętrzny kącik

Nałóż w tym miejscu pędzelkiem jasny cień do powiek - może być perłowy. Rozetrzyj go  w kierunku zewętrznym, nawet do połowy powieki. Wtedy ta część oka będzie się wydawała większa, a spojrzenie młodsze.

2. Kreska na górnej powiece 

Dobrze, by kreska kończyła się trochę wyżej przy zewnętrznym kąciku.  To zawsze optycznie  "podnosi" oko.

3. Dolna powieka bez cieni 

Nakładaj cienie tylko na górną powiekę. "Cieniowanie" dolnej sprawia,  że spojrzenie jest cięższe i smutniejsze.

Reklama

4. Ciemny cień na zewnątrz

Górna powieka powinna być malowana na ciemno i matowo. Można całą, można od połowy (a druga połowa jasna - czytaj ramka nr 1), kierując się na zewnątrz. W ten sposób optycznie pomniejszysz fałd powieki.

5. Cienie po załamaniu powieki

To bardzo skuteczny trik. Chodzi o to, by pędzelkiem rozetrzeć ciemny cień, kierując się od zewnętrznego kącika oka aż do końca brwi,  a nawet skroni. Wtedy ruchoma  powieka wydaje się być wyżej.

Czego robić nie należy?

Najczęstszym błędem jest rozświetlanie obszaru pod łukiem brwiowym. Pokutuje opinia,  że połyskujące cienie "otwierają" oko, czyli je powiększają,  odświeżają. Ale w tym przypadku ważniejsze jest, że rozświetlające cienie uwydatniają opadającą powiekę. Poza tym takie cienie podkreślają zmarszczki.

Pomocne ćwiczenia

Ucisk palcami

Gdzie są punkty? Poszukaj ich, patrząc w lustro. Znajdują się na łuku brwiowym i na granicy oczodołu pod okiem - idealnie na linii źrenicy. Jak uciskać? Przyłóż  palce do punktów (wskazujący i środkowy) i uciskaj dość mocno 30 sekund. Zabierz palce i odpocznij 1 minutę. Powtórz 3-4 razy.

Ćwiczenie 1

Jak je robić? Stań przed lustrem. Próbuj jak najszerzej otwierać oczy. Wytrzymaj 10 sekund  i powoli zamknij oczy. Odczekaj kolejne  10 sekund. Ćwiczenie powtórz 10 razy.  Uwaga: staraj się nie marszczyć czoła.

Ćwiczenie 2

Jak je robić? Stań przed lustrem. Powoli unoś oczy (bez podnoszenia głowy) jak najwyżej do góry. Wytrzymaj 10 sekund i powoli opuść oczy do dołu - też wytrzymaj 10 sekund. Wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtórz 10 razy.

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy