Reklama

Reklama

Siniaki? Są na to sposoby

Gdy masz skłonność do pękających naczynek, tworzenia się siniaków, czasem wystarczy niewielkie stłuczenie, mocniejszy ucisk, by powstał siniak. Możesz sprawić, by nie utworzył się zbyt wielki i szybciej zniknął.

Okłady i masaże z domowych składników stosuj tylko na nieuszkodzoną skórę. Jeśli stłuczona jest noga lub ręka, od razu podnieś kończynę do góry i tak trzymaj dłuższą chwilę. Zaraz po stłuczeniu najlepiej jest robić chłodne okłady np. z octu (jabłkowego, spirytusowego) i przykładać do skóry w miejscu stłuczenia. 

Zrób okład z roztworu sody oczyszczonej: 1/2 łyżeczki sody rozpuść w 1 szklance chłodnej wody. Nasącz roztworem gazę lub wacik i przyłóż do stłuczonego miejsca. 

Można też nakłuć widelcem soczysty liść kapusty tak, by puścił sok, a następnie schłodzić 5 min w zamrażarce. Zimny przyłóż do skóry.

Reklama

Rozgnieć jeden ząbek czosnku i wymieszaj z kilkoma kroplami oliwy lub oleju. Tak przygotowaną pastą zrób masaż w miejscu stłuczenia, gdzie tworzy się siniak. Skórę w tym miejscu masuj delikatnie. 

Wszystkie sposoby można stosować od razu po stłuczeniu, jak i wtedy, gdy jest już siniak. Po 24 godzi- nach od stłuczenia lepsze jednak będą nie tak zimne okłady, lecz cieplejsze, np. o temperaturze pokojowej. Siniak powinien samoistnie wchłonąć się po 2 tygodniach. 

Pamiętaj, że siniaki pojawiające się samoistnie mogą świadczyć o poważnej chorobie, dlatego nie lekceważ ich, gdy tworzą się bez powodu.

Zobacz także: 


Świat & Ludzie
Dowiedz się więcej na temat: siniaki | sposob na siniaki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy