Reklama

Reklama

SOS dla twoich paznokci

Ręce to wizytówka każdej kobiety. Dlatego pielęgnuj je codziennie i przynajmniej raz w miesiącu zrób staranny manicure.

Przygotuj dobrze płytki przed lakierowaniem

Wygładzaj je i wzmacniaj. Najpierw usuń stary lakier zmywaczem (najlepiej bez acetonu) i opiłuj płytki. Rób to tak, by pilnik przylegał do nich prostopadle. Dzięki temu nie będą się rozwarstwiały. Następnie do miski z ciepłą wodą dodaj trochę mydła i zanurz dłonie na 5-10 minut. Możesz wkropić odrobinę  olejku herbacianego, który wzmocni paznokcie. Potem nałóż preparat  zmiękczający skórki i odepchnij je patyczkiem. Nadmiar usuń cążkami.

Wygładź płytki polerką i odtłuść zmywaczem. W końcu nałóż podkład lub bazę, która ochroni paznokcie, zapobiegnie przebarwieniom, przedłuży trwałość lakieru i ułatwi jego równomierne rozłożenie. Gdy płytki rozwarstwiają się, maluj je tylko przez kilka dni podkładem, który może pełnić rolę odżywki.

Reklama

Gdy chcesz, by lakier się nie rozmazywał

Kolejno nakładaj kilka warstw. Potrzyj lakier w dłoniach. Dzięki temu rozgrzeje się i łatwiej go aplikować. Zanurz pędzelek, nadmiar ściągnij na krawędzi buteleczki. Zacznij malować paznokcie na środku płytki i wykonuj ruchy wzdłuż niej. Nałóż jedno pasmo, potem po jednym na boki. Gdy pierwsza warstwa wyschnie (minimum po 2 minutach), nanieś kolejną.

Na koniec użyj utrwardzacza i poczekaj, aż wyschnie. Przez 15-20 minut unikaj różnych czynności (m.in. kąpieli). Aby manicure był trwalszy, wybierz lakier hybrydowy lub żelowy, który utrzymuje się dłużej (przez 2 tygodnie) niż tradycyjny. Utwardza się go lampą UV lub LED.

To ci pomoże

 Twoje paznokcie są osłabione? Masz podrażnione, zaczerwienione albo wysuszone i zrogowaciałe skórki? Mocz je co 2 dzień w dość ciepłym roztworze wody z naparem z rumianku (łyżkę kwiatów zalej szklanką wrzątku i zaparz przez 10 minut pod przykryciem). Dzięki temu zmiękczysz je, zregenerujesz i rozjaśnisz przebarwienia.

Jeśli matowieje i odpryskuje

  Aby utrwalić manicure, użyj naszych trików.

Pociągnij zmatowiałe płytki bezbarwnym preparatem nabłyszczającym (od 8 zł). Zapewni to im połysk i ochroni przed niepożądanymi czynnikami. Wzmocni kolor, nada mu głębię i intensywność. 

Jeżeli emalia zaczyna odpryskiwać lub przy końcówce paznokcia pojawia się biała linia, wygładź te miejsca polerką. Następnie nałóż preparat lub podkład wypełniający nierówności (ok. 14 zł), warstwę koloru, a potem utwardzacza. Nie maluj od razu lakierem, bo odprysk stanie się jeszcze bardziej widoczny.

Gdy na powierzchni odcisnął się włos, nanieś preparat wypełniający nierówności, kolejną warstwę koloru i utwardzacz.

Paznokieć się złamał? Umieść w tym miejscu mały kawałek torebki od herbaty lub papierowy ręcznik. Następnie dodaj kroplę kleju do paznokci. Całość delikatnie wygładź miękką polerką i pomaluj lakierem.


Na Żywo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje