Taping twarzy: sposób na zmarszczki i opuchliznę. Na czym polega?
Taping twarzy w ostatnich miesiącach zyskuje niebywałą popularność. Panie coraz chętniej decydują się na ten zabieg upiększający. Nic dziwnego – jest nieinwazyjny i przyjemny. Ponadto sprawia, że skóra twarzy w okamgnieniu staje się bardziej napięta i jędrna. Na czym polega ten innowacyjny sposób niwelowania zmarszczek i opuchlizny?
W ostatnim czasie popularność zyskują nieinwazyjne zabiegi upiększające. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni coraz chętniej decydują się na regularne wizyty w instytutach urody i salonach kosmetycznych. Spośród szerokiej oferty podobnych miejsc na szczególną uwagę zasługuj taping twarzy, a więc zabieg z wykorzystaniem specjalnych plastrów. Jakie przynosi efekty?
Spis treści:
Taping twarzy - na czym polega?
Taping twarzy określany jest także jako taping estetyczny lub facetaping. To zabieg upiększający i modelujący, podczas którego wykorzystuje się taśmy do kinesiotapingu.
Do niedawna plastrów kinezjologicznych używali głównie fizjoterapeuci - by pozbyć się napięcia mięśni u pacjentów podczas rehabilitacji. Ta metoda szybko okazała się wyjątkowo skuteczna. Satysfakcjonujące efekty sprawiły, że plastrów zaczęto używać także w kosmetologii. Tak właśnie powstał taping twarzy - stosunkowo nowa metoda wygładzania zmarszczek i niwelowania niedoskonałości.
Facetaping stał się jednym z najchętniej wybieranych zabiegów. W gabinetach kosmetycznych zazwyczaj wykonywany jest w połączeniu z masażem modelującym (najczęściej z masażem Kobido lub masażem transbukkalnym). Tejpowanie twarzy i szyi ma za zadanie podtrzymać i wzmocnić efekty wcześniejszego zabiegu. To uzupełnienie pielęgnacji anti-aging.
Zobacz również: Budzisz się rano z opuchniętą twarzą? Nie lekceważ tego objawu!
Taping twarzy: Na co pomaga?
Taping to zabieg, który ma przywrócić skórze twarzy i szyi elastyczność. Stosowany regularnie zwiększa przepływ krwi i limfy. Efekty tapingu widać już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się wyraźnie wygładzona.
Na taping twarzy najczęściej decydują się klienci gabinetów kosmetycznych, którzy pragną zredukować widoczność zmarszczek. Zabieg poprawia także owal twarzy i likwiduje blizny. Sprawia, że skóra staje się promienna i sprężysta, a opuchnięcia i obrzęki odchodzą w niepamięć.
Na co pomaga tapping twarzy?
- Taping na zmarszczki - zagłębienia w skórze twarzy pojawiają się z wiekiem. Są wynikiem między innymi napięcia mięśniowego, które utrudnia przepływ krwi i limfy. Taping twarzy pozwala zminimalizować widoczność zmarszczek - szczególnie tych mimicznych. Plastry unoszą skórę i wygładzają ją.
- Taping na opuchliznę twarzy - gdy pod powierzchnią skóry zbiera się nadmierna ilość wody, limfy lub krwi, twarz staje się nabrzmiała. Regularnie stosowany taping twarzy wspomaga transport wody i limfy. Pozwala pozbyć się uciążliwego problemu. Plastry naklejone w odpowiedni sposób sprawiają, że zwiększa się przestrzeń pomiędzy skórą a tkanką podskórną - to pozwala zlikwidować obrzęki.
- Taping na drugi podbródek - tworzeniu się podwójnego podbródka sprzyja upływ czasu. Z biegiem lat skóra staje się mniej napięta. Dzięki systematycznym ćwiczeniom i masażom możemy pozbyć się nieestetycznego problemu, jakim jest drugi podbródek. Efekt przyśpieszy i wzmocni regularny taping twarzy, który działa niczym liftingu - efekt uniesienia gwarantowany.
- Taping na opadające kąciki ust - opadające kąciki ust to problem estetyczny, z którym boryka się wiele kobiet. Gdy policzki zaczynają wiotczeć, zmienia się wyraz twarzy. Taśmy do kinesiotapingu są w stanie zniwelować ten efekt.
Czy taping twarzy można wykonywać w domu?
Taping twarzy nie jest szczególnie skomplikowanym zabiegiem. Mimo to powinien być wykonywany przez specjalistów. Taśmy do kinesiotapingu możemy co prawda stosować samodzielnie w domu. Powinniśmy jednak mieć świadomość, że nieumiejętne ich użycie może doprowadzić do odwrotnych niż zamierzone skutków - uwypuklić zmarszczki i nasilić obrzęki.
Jeśli chcemy wykonywać regularnie zabieg tapingu twarzy w domowym zaciszu, warto zdecydować się na zakup jednego z kursów kinesiotapingu estetycznego online. W ten sposób możemy zdobyć podstawową wiedzę, potrzebną do prawidłowego naklejania taśm - bardzo ważne są bowiem sposoby ich ułożenia.
Zobacz również: Trzy sposoby na opuchnięte powieki. Domowe i niezawodne
Jaką taśmę wybrać do tapingu twarzy?
Jeśli już zdecydowaliśmy się na samodzielne wykonanie tapingu twarzy, musimy wybrać taśmy odpowiednie do tego zabiegu. Na rynku dostępnych jest mnóstwo marek, długości, kolorów i wzorów taśm do kinesiotapingu. Czy do tapingu twarzy powinniśmy używać dedykowanych taśm?
Do tapingu twarzy zazwyczaj stosuje się standardowe taśmy. Warto jednak pamiętać, że skóra twarzy, szyi i dekoltu jest niezwykle delikatna i skłonna do podrażnień. Przed użyciem taśm powinniśmy w konsekwencji upewnić się, czy produkt został przetestowany dermatologicznie i jest hipoalergiczny - w ten sposób unikniemy niechcianych podrażnień.
Przed dokonaniem zakupu, warto sprawdzić także opinię o poszczególnych taśmach do tapingu twarzy. Użytkownicy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami.
Taping: jak często stosować?
Taśmy do kinesiotapingu cechuje trwałość - odpowiednio przyklejone trzymają się na twarzy nawet do pięciu dni. Oczywiście możemy ściągnąć je wcześniej. Wiele kobiet stosuje taping na noc - przyklejając taśmy wieczorem i pozostawiając je na następne kilka godzin snu. To skuteczna metoda.
Po zabiegu facemodelingu w salonie kosmetycznym zazwyczaj zaleca się, by zdjąć taśmy po upływie minimum 4-6 godzin. Wcześniejsze pozbycie się taśm obniża skuteczność zabiegu.
Jak często możemy wykonywać taping twarzy? Oklejanie można powtarzać nawet codziennie. Wszystko zależy od problemu, który chcemy zwalczyć oraz efektów, jakie chcemy osiągnąć.
Taping twarzy: Cena
Taping twarzy w specjalistycznym gabinecie nie należy do najtańszych zabiegów upiększających. Kinesiotaping zazwyczaj wykonuje się w połączeniu z masażem ujędrniającym. Koszt jednorazowego zabiegu waha się w przedziale od 200 do 300 złotych. Oczywiście salony kosmetyczne często oferują swoim klientom także pakiety - wówczas cena za jeden zabieg jest niższa.
Zobacz również: Masaż twarzy płytką gua sha. Na zmarszczki działa jak żelazko!
Taping twarzy: Przeciwwskazania
Taping twarzy to bezpieczny i nieinwazyjny zabieg. W konsekwencji nie wyróżnia się wielu przeciwwskazań. Warto jednak zaznaczyć, że taśmy stosuje się w kosmetyce od niedawna. Nie zbadano jeszcze, jak regularny taping twarzy wpływa na osoby z chorobami nowotworowymi.
Obecnie wiadomo jednak, że przeciwskazaniami do zabiegu tapingu twarzy są:
- stany zapalne skóry, infekcje, podrażnienia,
- świeże rany i blizny,
- zakrzepica żył,
- uczulenie na klej.
Zobacz również: Co wygląd twarzy mówi o naszym zdrowiu?