Reklama

Reklama

Twarz bez zmarszczek

Wygładzaj skórę i prasuj zmarszczki, a nie utworzą się nowe. Jak? Oto sprawdzone sposoby.

OczyszczanieTo podstawa pielęgnacji każdej cery, również tej dojrzałej. Codziennie starannie usuwaj makijaż i zanieczyszczenia. Używaj specjalnych kosmetyków, które są delikatne, nie tylko oczyszczają, ale także nawilżają, a nawet złuszczą. Zwykłe mydło nie jest odpowiednie, bo może podrażniać i wysuszać. Wybieraj płyny micelarne, mleczka i żele. Raz na tydzień zrób delikatny peeling, najlepiej użyj drobnoziarnistego lub enzymatycznego

Kremy odżywczeNależy je stosować dwa razy dziennie. Powinny zawierać substancje nawilżające (np. kwas hialuronowy), odżywcze i regenerujące. Kosmetyki nakłada się na starannie oczyszczoną skórę. Przy okazji warto wykonać delikatny masaż przeciwzmarszczkowy twarzy. Palcami - wskazującym, środkowym i serdecznym - wygładzaj skórę od środka brody do skroni. Potem masuj okolice ust, przez policzki w kierunku skroni.

Nos masuj od czubka do czoła między brwiami, a czoło - od środka do skroni. Masaż wokół oczu zacznij od wewnętrznego kącika oka, kolistymi ruchami do kącika zewnętrznego.

Reklama

Zabiegi w gabinecie

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas w postaci żelu wstrzykuje się bardzo cienką igłą w zmarszczki (np. na policzkach, wokół ust, na czole i wokół oczu). Preparat wypełnia je, a także silnie pobudza skórę do regeneracji. Koszt: od ok. 500 zł.

Peeling laserowy

Nadaje się do usuwania drobnych zmarszczek, np. wokół ust (tzw. zmarszczki palacza). Zabieg przeprowadza się za pomocą lasera erbowego. Bezpośrednio po użyciu skóra jest zaczerwieniona. Rumień mija zwykle po kilku dniach. Koszt: ok. 300 zł.

Peelingi kwasami

Rodzaj i siłę peelingu, a także liczbę zabiegu ustala się indywidualnie, dostosowując je do stanu skóry i jej potrzeb. Po zabiegach z niektórymi kwasami skóra może się złuszczać. Koszt: ok. 100 zł.

Świat & Ludzie
Dowiedz się więcej na temat: zmarszczki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje