Reklama

Reklama

Włosy na urlopie

Latem pielęgnacja rządzi się swoimi prawami. Jeśli je zastosujesz, po wakacjach nie będziesz mieć siana na głowie.

Słońce, wiatr, morskie kąpiele... To wszystko sprawia, że pasma stają się suche, matowe i zaczynają się łamać. Jeśli jednak trochę im pomożesz, twoja czupryna nie ucierpi tak bardzo. Oto klucz do pięknych włosów: przeczytaj i wprowadź w życie.

Sposób na piękne kosmyki 

Stosuj filtry UV. Podobnie jak skórę, włosy również trzeba zabezpieczać produktami z linii słonecznych zawierającymi filtry UV. W ich skład wchodzą: szampony, odżywki, maski i mgiełki. Jeśli planujesz wyjazd do ciepłych krajów albo dużo przebywasz na słońcu, miej pod ręką ochronne mgiełki do włosów, którymi warto od czasu do czasu spryskiwać włosy. Jeżeli nie masz takiego specyfiku, możesz również wetrzeć we włosy resztki ochronnego kremu, które zostały na dłoniach po smarowaniu ciała. 

Reklama

Spłukuj wodę morską i chlor. To czynniki, które najbardziej niszczą włosy latem. Po każdej kąpieli - prysznic obowiązkowy. 

Daj odpocząć kosmykom od suszarki i lokówki. Niech pasma same schną. Ale nie rób tego w pełnym słońcu, bo to źle na nie wpływa, tak samo, jak mocne wykręcanie wilgotnych pasm. Kiedy są mokre, ich łuski się otwierają, a wtedy bardzo łatwo o uszkodzenia. Noś upięte włosy. Koczki czy kucyki to nie tylko wygoda i nie tak bardzo splątana fryzura, ale też ochrona - po prostu mniejsza powierzchnia włosów jest wystawiona na działanie promieni UV.

Nie farbuj włosów przed wyjazdem. To samo dotyczy rozjaśniania. Takie zabiegi przesuszają włosy, a przez to stają się one jeszcze mniej odporne na działanie słońca. Poza tym, jeśli zamierzasz spędzać całe dnie na plaży, to kolor i tak lekko wyblaknie. 

Stosuj domowe kompresy. Raz w tygodniu zrób maskę z 1 żółtka zmieszanego z 1 łyżką oliwy z oliwek i kilkoma kroplami soku z cytryny. Nanieś papkę na włosy, załóż foliowy czepek i owiń głowę ręcznikiem. Wytrzymaj 30 minut.

29/2016 Tele Tydzień

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje