Reklama

Reklama

Włosy spod czapki

Nawet najpiękniejsze nakrycie głowy nie służy włosom. Jednak nie ryzykuj, w chłodne dni zakładaj czapkę i odpowiednio pielęgnuj czuprynę.

Pod czapkami włosy stają się bardziej tłuste, tracą blask i elektryzują się. Na szczęście, możemy sobie z tym poradzić.

Tłuste bez odżywek

Skóra głowy pod czapką często się przegrzewa. Powoduje to wzmożoną pracę gruczołów łojowych. Włosy na całej długości pokrywają się łojem. Co robić? Włosy myj codziennie. Zrezygnuj z odżywek bez spłukiwania. Odstaw woski, pasty i preparaty nabłyszczające. Używaj lekkich pianek, płynów do układania fryzur i delikatnych lakierów. 

Dodaj blasku cytryną

Przyczyną utraty blasku bywa przesuszenie włosów. Jest ono spowodowane przebywaniem w przegrzanych pomieszczeniach lub nadużywaniem preparatów do stylizacji. Co robić? Wyjątkowo dokładnie spłukuj szampon i odżywki. Do ostatniego płukania (w chłodnej wodzie) dodaj sok z cytryny. 

Uspokój tańczące kosmyki

Jeżeli po zdjęciu czapki włosy stają dęba, oznacza, że zostały naelektryzowane. Mikrowyładowania uszkadzają łuski włosa. Co robić? Noś ze sobą opakowanie serum do włosów. Wcieraj odrobinę w niesforne kosmyki. Po myciu włosów zawsze nakładaj odżywkę. Gdy masz włosy tłuste, wybieraj lekkie balsamy lub odżywki w sprayu. Na suche nakładaj odżywcze maski.

JOG

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: długie włosy | zima | pielęgnacja włosów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy