Reklama

Zadbaj o twarz bez skalpela. Popraw kondycję skóry w domowym zaciszu

Wraz z wiekiem skóra traci blask, jędrność i elastyczność. Wiele pań próbuje poprawić jej wygląd za pomocą zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, ale okazuje się, że można sporo zmienić bez wychodzenia z domu. Wystarczy poznać kilka technik i sposobów. W ostatnim czasie furorę robi masaż jadeitowym rollerem i płytką gua sha, a także joga twarzy i kinesiotaping.

Jak poprawić wygląd skóry?

Promienny wygląd skóry zanika wraz z wiekiem. Szacuje się, że proces jej starzenia zaczyna się już od momentu ukończenia 25 roku życia. Chociaż na pierwszy rzut oka zmiany nie są widoczne, to skóra stopniowo traci swoją jędrność. Wszystko to za sprawą spadku ilości kolagenu oraz elastyny. 

Wiele kobiet widząc pierwsze zmarszczki, zastanawia się co zrobić, by przywrócić skórze wcześniejszy wygląd. Wbrew pozorom nie jest konieczna wizyta u lekarza medycyny estetycznej. 

Warto pamiętać, że przed przystąpieniem do niżej wymienionych metod poprawiających kondycję skóry, trzeba dokładnie oczyścić twarz i wykonać demakijaż. Przeciwskazaniem do ich stosowania jest m.in. aktywny trądzik, stany zapalne i rany, a także choroby bakteryjne, wirusowe oraz grzybicze skóry. Masaży nie zaleca się również osobom z zakrzepicą i nadciśnieniem tętniczym. 

Reklama

Masaż twarzy jadeitem

Niezwykłą moc w poprawianiu kondycji i wyglądu skóry ma jadeit. Te niepozornie wyglądające rollery zyskują na popularności i coraz więcej pań przekonuje się do masaży. 

Za sprawą regularnych masaży twarzy rollerem jadeitowym można nie tylko poprawić krążenie krwi, ale także wspomóc wchłanianie substancji odżywczych z produktów pielęgnacyjnych. To jednak nie wszystko. Za pomocą jadeitu można zmniejszyć opuchliznę i wygładzić skórę. Poza tym masaż może pomóc w walce z drobnymi zmarszczkami i cieniami pod oczami. To również metoda na poprawienie elastyczności skóry. 

Istotne jest wykonywanie masażu regularnie. Tylko dzięki systematyczności można uzyskać zamierzone efekty. Wystarczy poświęcić 10-15 minut dziennie, by poprawić wygląd skóry. Zaleca się masować twarz od jej środka na zewnątrz i od dołu do góry. Każda partia twarzy powinna być masowana po 5-10 razy. Poza tym można nadać rollerowi poślizg i w tym celu zaaplikować na twarz krem, serum lub ulubiony olejek. 

Zobacz także: Domowe sposoby na zmarszczki

Masaż twarzy płytką gua sha

Jeśli masaż rollerem z jakichś powodów nie jest zachęcający, można go wymienić na płytkę gua sha. Również jest wykonana z jadeitu, ale można się także skusić na tę zrobioną z kwarcu. 

Charakteryzuje się ona specyficznymi krzywiznami, które umożliwiają dotarcie do każdych zakamarków twarzy. Jeden z dłuższych boków płytki gua sha ma niewielkie wgłębienie, a jeden z krótszych zakończony jest na kształt litery V. 

Wgłębienie jest przeznaczone m.in. do masowania żuchwy, a dłuższy bok płytki do masażu policzków. Czoło natomiast można masować najdłuższym bokiem, a usta za pomocą tego najkrótszego. 

Masaż płytką gua sha trzeba wykonywać w podobny sposób jak przy pomocy rollera. Również obowiązuje zasada wykonywania ruchów od środka twarzy w kierunku zewnętrznym oraz powtarzanie ich od pięciu do dziesięciu razy. 

Rezultaty również są takie same. Poza tym pocieranie skóry kamienną płytką rozluźnia mięśnie i rozgrzewa. W obu przypadkach masaż będzie niezwykle odprężający i relaksujący. 

Zobacz także: Jak pielęgnować cerę dojrzałą?

Joga twarzy

Skóra jest codziennie narażona na czynniki, które negatywnie wpływają na jej wygląd. Nie chodzi tylko o malejącą ilość substancji odpowiedzialnych za jej jędrność, ale także zanieczyszczenia powietrza, nieodpowiednią dietę, słabe nawadnianie organizmu, a także promieniowanie słoneczne. 

Liftingująco na twarz działa joga twarzy. Regularnie wykonywane ćwiczenia mogą zmniejszyć oznaki starzenia, ujędrnić i uelastycznić skórę, a także poprawić owal twarzy. Poza tym wygładzają zmarszczki i modelują policzki. 

Joga twarzy to nic innego jak ćwiczenia, które wykonuje się na określoną partię twarzy. Sprawdzi się u osób w każdym wieku, a efekty są widoczne nawet po 2-3 tygodniach. 

Można je wykonywać na siedząco, stojąco lub leżąco, a wiele osób dodatkowo ćwiczy jogę twarzy przed lustrem. Jest mnóstwo ćwiczeń, które pozwalają spłycić niektóre zmarszczki. Zanim jednak się do nich przystąpi, zaleca się delikatne dociskanie mięśni twarzy palcami oraz oklepywanie i masaż skóry opuszkami palców. 

Ćwiczenia są dość proste i pozwalają pozbyć się m.in. lwiej zmarszczki, bruzd nosowo-wargowych, opadających policzków czy też drugiego podbródka. Na każdą z tych niedoskonałości jest zestaw innych ćwiczeń, ale przykładowo na tzw. chomiki pomocne będzie nabieranie powietrza, nadymanie policzków i następne wciąganie ich. Na drugi podróbek zaleca się wykonywanie dolną szczęką ruchów w dół, do przodu i następnie do góry. Przed skuszeniem się na jogę twarzy, warto skonsultować się ze specjalistą, który dokładnie przedstawi ćwiczenia i pokaże jak je poprawnie wykonywać, by poprawiły wygląd twarzy.

Zobacz także: Zmarszczki na dekolcie: Domowe sposoby na ich redukcję

Kinesiotaping estetyczny

Kinesiotaping to inaczej plastrowanie dynamiczne. Głównie kojarzy się z niwelowaniem bólu i zapobieganiem kontuzjom. Ta metoda jest wykorzystywana przez fizjoterapeutów i polega na oklejaniu części ciała specjalnymi taśmami. 

Wbrew pozorom plastrowanie dynamiczne jest wykorzystywane w przypadku wielu schorzeń i nie wiąże się tylko z narządem ruchu. Jest pomocne m.in. w terapii blizn, czy też niwelowaniu rozległych siniaków. Poza tym coraz częściej jest stosowane w celu pozbycia się zmarszczek i obrzęków, a także w przywróceniu skórze jędrności. Za pomocą kinesiotapingu estetycznego można również wymodelować linie twarzy, rozluźnić napięcia mięśniowe, pozbyć się opuchlizny, a także pobudzić przepływ krwi i limfy. 

Plastry kinezjologiczne można naklejać samodzielnie w domu. Warto jednak nauczyć się poprawnej aplikacji pod okiem specjalisty, by uniknąć niepożądanych efektów.

***

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: masaż twarzy | masaż gua sha
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy