Reklama

Reklama

Farbowanie w domu

Niby nie jest to trudne, ale zdarzają nam się wpadki. Jeśli zastosujemy triki fryzjerów, uda się samodzielnie osiągnąć idealny efekt.


Dobieramy idealny kolor

Wybierając farbę, warto pamiętać, że jej odcień powinien być maksymalnie o dwa tony jaśniejszy lub ciemniejszy od naszego naturalnego koloru włosów. Z każdą poważniejszą zmianą radzimy udać się do fryzjera. Nie sugerujmy się też zdjęciem modelki na opakowaniu farby.

TRIK Dobranie odpowiedniego odcienia ułatwi nam tabela kolorów, która zazwyczaj znajduje się z tyłu pudełka.

Bez pośpiechu

Najlepiej zdecydować się na odcień farby odrobinę jaśniejszy od tego, który pragniemy uzyskać. Dlaczego? Włosy można z łatwością przyciemnić następnym razem. Natomiast rozjaśnianie zbyt ciemnej farby jest dużo trudniejsze i może zniszczyć pasma.

Reklama

Dzielimy włosy na sekcje i upinamy je spinkami. To ułatwi farbowanie.

TRIK Potem nakładamy wazelinę na uszy i wzdłuż linii czoła, by zabezpieczyć skórę przed zafarbowaniem.

Sztuczki przy aplikacji

Przy nakładaniu farby warto skorzystać z pomocy przyjaciółki. Jeśli jednak zamierzamy ufarbować włosy same, najlepiej od razu włożyć rękawiczki i przygotować zegarek, żeby spłukać farbę we właściwym czasie. Warto też mieć dodatkowe opakowanie farby.

TRIK Gdy kolor nie jest wystarczająco intensywny, przygotowujemy domowy szampon koloryzujący. Mieszamy farbę z szamponem w proporcjach 1:1 i zostawiamy na włosach przez 5 minut, po czym spłukujemy.

Na odrosty

Gdy farbujemy włosy tym samym odcieniem po raz kolejny, najpierw należy nałożyć farbę tylko na odrosty, bo to one potrzebują najintensywniejszego krycia. Zwykle (zgodnie z instrukcją na opakowaniu) farbę utrzymujemy na odrostach przez 10 minut (20 minut, jeśli odrastające włosy są siwe). Dopiero po upływie tego czasu rozprowadzamy kolor na całych włosach.

TRIK Jeśli zamierzamy rozjaśnić fryzurę, nakładanie farby zaczynamy od tylnych partii włosów i przesuwamy się do tych okalających twarz. Postępujemy odwrotnie, jeśli chcemy włosy przyciemnić.

SOS Nie jesteś zadowolona z uzyskanego koloru? Spróbuj umyć włosy dwa razy z rzędu oczyszczającym szamponem, który otworzy łuski i przyspieszy wypłukiwanie pigmentów koloru.

Olivia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy