Reklama

Reklama

Capri. Rajska wyspa skąpana w słońcu

Będąc we Włoszech, obowiązkowo trzeba zarezerwować sobie choćby jeden dzień na wycieczkę na Capri.

To niewielka wyspa położona w południowej części Zatoki Neapolitańskiej. Jej piękno oczarowało już cesarzy rzymskich, którzy wznosili na niej swoje letnie rezydencje.

Dzisiaj odwiedzają ją miliony turystów z całego świata skuszonych wyjątkowymi krajobrazami oraz lazurową wodą. Brzeg wyspy tworzą skaliste klify porośnięte zawsze zieloną śródziemnomorską roślinnością z kolorowymi domami zbudowanymi na skałach. A liczne ścieżki spacerowe zachęcają do wędrówek.

Capri to również nazwa głównego miasta na wyspie. Jego sercem jest plac Umberto I, zwany La Piazzetta, pełen gwarnych kawiarni i restauracji. Z niego rozchodzą się wąskie i malownicze uliczki prowadzące w urokliwe zabytkowe miejsca, np. do wzbudzających zachwyt Ogrodów Augusta albo domu cesarza Tyberiusza.

Reklama

Drugim miastem na wyspie jest Anacapri. O wiele w nim spokojniej i mniej tłoczno niż w Capri, bo połowa turystów tu nie dociera. Dzięki temu można bez pośpiechu zjeść obiad w jednej z wielu rodzinnych tawern, napić się espresso albo skosztować limoncello - słynnego cytrynowego likieru.

Z Anacapri niedaleko jest do Villa San Michele. W jej pięknych ogrodach można podziwiać dzieła sztuki, a z tarasu bajeczny widok. Na Capri znajduje się kilka pięknych żwirowych plaż. Do najpopularniejszych należy Marina Piccolo. Woda jest tu bardzo czysta, zejście do niej łagodne, a morska bryza cudownie orzeźwiająca. To idealne miejsce na odpoczynek po słonecznych wędrówkach po wyspie.

Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy