Reklama

Reklama

Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt

Jest wiele pięknych piosenek o stolicy, ale "Sen o Warszawie" Czesława Niemena szczególnie zaprasza do zwiedzenia miasta nad brzegiem Królowej Polskich Rzek.

Stolica może się pochwalić mnóstwem ciekawych miejsc niemal w każdym jej zakątku. Wiele  atrakcji mieści się nad brzegami Wisły - wyruszmy więc, by przywitać piękne warszawskie bulwary.

Wypoczynek nad rzeką

Plaże nad Wisłą to dziś jedne z najpopularniejszych miejsc spotkań towarzyskich. W ciepłe dni w wielu knajpkach na lewym brzegu Warszawy imprezy i dyskoteki trwają do białego rana. Natomiast praski brzeg to idealne miejsce na rodzinne pikniki, ogniska i grill na szerokiej, piaszczystej plaży.

Oba nadbrzeża łączy kilka pięknych mostów - z Poniatowskiego i Świętokrzyskim na czele. Jednak przyjemnie jest przemieścić się na drugą stronę gondolami, promami lub tratwami, które kursują regularnie niemal do połowy września. Podziwiać uroki modrej Wisły można również z kajaków, płynąc w górę lub  dół rzeki do podwarszawskich miejscowości.

Reklama

Kajaki wypożyczysz w wielu punktach, np. w okolicach Stadionu Narodowego. Sam obiekt również wart jest zobaczenia - można wejść do strefy VIP,  a nawet szatni zawodników (szczegóły tras i regulamin na stronie obiektu). Natomiast błonia stadionu to często miejsce festynów lub wydarzeń kulturalnych.

Multimedialne zwiedzanie

Tym, którzy raczej wolą spacery, polecamy nowe bulwary nadwiślańskie. Znajdują się tam minitrampoliny dla dzieci oraz wiele miejsc wypoczynkowych - m.in. ławeczki i leżaki przypominające małe dzieła sztuki.  

Po drodze warto wstąpić do Centrum Nauki Kopernik, które zainteresuje każdą ciekawą świata osobę - dziecko i dorosłego.

Można też zwiedzić Zamek Królewski oraz niedawno odrestaurowaną jego część - Arkady Kubickiego, leżące u podnóża warowni. Bulwarami dojdziemy do Multimedialnego Parku Fontann, gdzie wieczorem "zostawimy kolorowe sny", jak śpiewa Niemen, na pokazie wodnym z laserami i odpowiednio dobraną muzyką.

 WBS

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy