Reklama

Reklama

Gdzie jechać na lecznicze kąpiele?

Plażowanie musimy na jakiś czas odłożyć, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by popływać teraz w basenie lub wziąć leczniczą kąpiel w uzdrowisku.

Kiedyś wyjazdy zdrowotne do wód, czyli do miejscowości uzdrowiskowych, gdzie leczono przeróżne dolegliwości, były bardzo popularne.

Dzisiaj znowu stały się atrakcyjne, zwłaszcza że nie trzeba koniecznie starać się o turnus sanatoryjny. Równie dobrze można odpocząć przez parę dni lub w weekend. Oto sprawdzone przez nas miejsca.

Solec-Zdrój

Położony wśród świętokrzyskich lasów zawdzięcza swą nazwę odkrytym tu przed wiekami słonym wodom. Charakterystyczny zapach zawdzięczają solom siarczkowym, które mają wiele właściwości leczniczych.

Zdrowotne działanie kąpieli docenią wszyscy, którzy cierpią m.in. na choroby skórne, narządów ruchu, układu oddechowego. Uzdrowisko przyciąga nie tylko kuracjuszy, ale też turystów ceniących spokój i przyrodę.

Reklama

Bukowina Tatrzańska

Do niedawna tylko ośrodek narciarski, dziś znana jest przede wszystkim z atrakcyjnych basenów, wykorzystujących naturalne wody termalne o właściwościach leczniczych. Można tu podleczyć m.in. skołatane nerwy i dolegliwości serca. A na pewno wszystkim spodobają się ciepłe kąpiele pod gołym niebem z pięknym widokiem Tatr.

Rodzinom z dziećmi polecamy zaś mniej uzdrowiskowe, za to bardziej zabawowe parki wodne w Łodzi i Wrocławiu, dokąd warto wybrać się nawet na jeden dzień. Oba kompleksy zapewnią doskonały wypoczynek młodszym i starszym. Na młodszych czekają tu bowiem liczne atrakcje: zjeżdżalnie, sztuczne fale, pirackie wyspy i brodziki z zabawkami, a na dorosłych baseny, bicze wodne, urządzenia do masażu i sauny. Nic tylko się relaksować i nabierać formy.

Ośrodki

Wszystkie informacje znajdziemy na stronach: www.uzdrowiskosolec.pl, www.solec-zdroj.eu, www.bukowinatatrzańska.pl www.termabukovina.pl, www.aquapark.wroc.pl, www.aquapark.lodz.pl

Naj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy