Reklama

Jak najlepiej spakować się na podróż? Stewardessa zdradza swój sposób

Przed wakacyjnym wyjazdem czeka nas jedno z najtrudniejszych zadań – pakowanie. Na podróż musimy bowiem zabrać wszelkie potrzebne rzeczy. Nie możemy jednak przesadzić, gdyż ogranicza nas wielkość bagażu. Jak spakować się poprawnie, mając wszystko na wyciągnięcie ręki? Swój sposób zdradziła stewardessa Paulina Walica.

Najważniejszą kwestią podczas pakowania niezbędnych rzeczy na wakacje jest zrobienie listy i dokładne przemyślenie tego, co będzie nam w podróży konieczne. To oczywiście ubrania, buty, dokumenty czy przybory toaletowe. Co jeszcze?

Zobacz również: Czekasz na wakacje? W tym roku będą wyjątkowo długie!

Stewardessa zdradza co zabrać ze sobą na wakacje

Z okazji zbliżających się wakacji linie Emirates przygotowały praktyczny przewodnik dla przyszłych turystów, w którym znalazły się porady ekspertki - stewardesy Pauliny Walicy. Kobieta zdradziła, z czym nigdy nie rozstaje się podczas swoich wyjazdów.

Reklama

To również książka oraz przekąski. "Mam międzylądowania w różnych strefach czasowych, innych niż Dubaj - jestem przygotowana na wypadek, gdybyśmy obudzili się w środku nocy i poczuli głód" - tłumaczy.

Zobacz również: Hiszpański kurort wprowadza mandaty dla plażowiczów. Nawet kilkaset euro!

Zaplanuj, co na siebie założysz

Przed wyjazdem, obok listy rzeczy które musimy spakować, stwórzmy również listę garderoby. Zastanówmy się, co i kiedy założymy. Warto również zabrać ze sobą takie ubrania, które bez przeszkód założymy po raz kolejny.

Dodaje, iż zawsze uprzednio sprawdza pogodę, zabytki oraz atrakcje i na tej podstawie pakuje walizkę. Jeśli planujemy sporo zobaczyć, postawmy przede wszystkim na wygodne buty oraz przewiewne ubrania.

Zobacz również: Nowe zasady i stawki w sanatoriach. Ile kosztuje pobyt w 2022 roku?

Jak poprawnie przygotować bagaż podręczny?

Dodatkowo zastanówmy się również nad rozmiarem bagażu. Zdecydujmy czy podczas wyprawy wygodniej będzie nam podróżować z walizką, torbą czy plecakiem.

Podczas przygotowywania bagażu podręcznego skupmy się na tym, aby był on przede wszystkim lekki. W końcu nieustannie będziemy mieć go przy sobie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wakacje 2022
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy