Reklama

Reklama

Jezioro Como: Włoska dolina gwiazd

Poczuj się jak hollywoodzkie sławy i wybierz się do jednego z najbardziej romantycznych miejsc w Europie. Ono jest naprawdę w zasięgu twojej ręki i... portfela!

Mówi się, że to najpiękniejsze jezioro Włoch, jeśli nie świata. Skąd ta opinia? Choć położone między wysokimi partiami Alp, ma ciepły klimat, dzięki czemu okolica jest zazieleniona niemal przez cały rok! To sprawia, że Jezioro Como jest jednym z najpopularniejszych miejsc wypoczynku nie tylko dla Włochów.

Jego urok docenili też amerykańscy aktorzy i celebryci - jak Goerge Clooney, Brad Pitt, Sylvester Stallone oraz Madonna. Każdy z nich ma tutaj swoją letnią rezydencję, stąd okolicę nazywa się doliną gwiazd.

Reklama

Wokół jeziora jest mnóstwo czarujących miejscowości - np. Bellagio położone na cyplu, skąd roztacza się niesamowity widok na góry i dolinę.

Na przeciwległych brzegach znajdują się Varenna z małymi knajpkami nad długą promenadą i romantyczną zatoczką oraz Menaggio - średniowieczne miasteczko z wąskimi uliczkami. Na północ od niego położona jest zjawiskowa Villa Gaeta.

Dojazd - niedaleko jest lotnisko dla tanich przewoźników w Bergamo. Ceny biletów z Polski zaczynają się już od 65 zł!

Transport - pociągiem z Bergamo: do Lecco (40 min., bilet ok. 15 zł), Varenny (75 min., ok. 23 zł), Como (2,5 godz. z przesiadką, około 28 zł). Między innymi miastami poruszaj się promem (już od 20 zł).

Zakwaterowanie - poza hotelami, możesz znaleźć tańsze hostele na booking.com za około 110 zł (poza sezonem nawet taniej) od osoby za noc lub wynająć apartament (od 160 zł za noc).

Zobacz także:

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje