Reklama

Reklama

Jezioro Lago di Braies to "włoskie Morskie Oko". Kusi szmaragdową wodą!

Lago di Braies, określane także niemiecką nazwą Pragser Wildsee uznawane jest za jedno z najpiękniejszych i najbardziej fotogenicznych jezior we Włoszech. Szmaragdowe wody otoczone masywami górskimi przyciągają turystów i inspirują filmowców. Czym jeszcze wyróżnia się Lago di Braies, nazywane również "perłą Dolomitów".

Gdzie leży jezioro Lago di Braies?

Najpopularniejsze jezioro Dolomitów ma dwie nazwy. Włosi mówią o nim Lago di Braies, natomiast Niemcy nazywają je Pragser Wildsee, co w tłumaczeniu na język polski oznacza "Dzikie jezioro".

Lago di Braies to jedno z najbardziej fotogenicznych jezior we Włoszech. Usytuowane jest w dolinie Pustertal, która znajduje się północno-wschodniej części kraju. Leży na wysokości 1496 m n.p.m., ma 1,2 km długość i osiąga maksymalną głębokość 36 metrów.

Pragser Wildsee to zachwyca turystów szmaragdowymi wodami, które przepięknie prezentują się zarówno w rzeczywistości, jak i  na zdjęciach. Wapienne szczyty Wschodnich Dolomitów odbijają się w krystalicznej wodzie. Jezioro zawdzięcza popularność również włoskiemu serialowi kryminalnemu pod tytułem "Un passo dal cielo", który rozgrywa się właśnie w regionie Trentino Alto Adige, a ściślej mówiąc w prowincji Bolzano. 

Reklama

Lago di Braies: jak dotrzeć?

Do jeziora Lago di Braies bardzo łatwo jest dotrzeć. Można skorzystać z komunikacji publicznej lub wykupić wycieczkę w jednym z lokalnych biur podróży. Zdecydowanie najprostszym i najbardziej komfortowym sposobem jest jednak podróż autem - własnym lub wypożyczonym. Nieopodal Pragser Wildsee znajduje się duży parking. To ułatwienie zarówno dla miejscowej ludności,  jak i dla  turystów podróżujących z daleka. Dostępność miejsca, a także jego charakter sprawia, Polacy zwykli porównywać je do Morskiego Oka.

Lago di Braies: zabytki

Nieopodal Lago di Braies znajduje się hotel Lago di Braies, który oferuje przyjezdnym malowniczy widok na najpiękniejsze jezioro w Dolomitach. Obiekt przyjmuje gości już od 122 lat. Pod koniec drugiej wojny światowej w hotelu umieszczono zakładników SS, który później zostali wyzwoleni przez żołnierzy amerykańskiej Piątej Armii.

Nieopodal Lago di Braies znajduje się również kościół Matki Boskiej Bolesnej, który również cieszy się zainteresowaniem przyjezdnych.

Lago di Braies: atrakcje

Jezioro Lago di Braies oferuje turystom szereg najróżniejszych atrakcji. Przyjezdni mogą spędzać czas, spacerując po skalistych brzegach i podziwiając malownicze widoki. To właśnie tutaj swój początek ma wysokogórski szlak Dolomiten Höhenweg 1.

Latem temperatura wody w osiąga kilkanaście stopni. Kąpiel w jeziorze nie jest zabroniona, więc nie brakuje osób, które decydują się na nią.

Innym sposobem na spędzie czasu, jest wypożyczenie łódki lub kajaku w miejscowej wypożyczalni, usytuowanej nieopodal parkingu. To pozwala zobaczyć, jak lazurowe wody Lago di Braies prezentują się z samego środka jeziora. Ta perspektywa  jest szczególnie lubiana przez turystów,  którzy wyjeżdżają do Pragser Wildsee,  by uchwycić jego piękno na zdjęciach. 

***

Przeczytaj też:

Borówka brusznica zwana także czerwoną. Jakie ma właściwości?

Azja otwiera się na turystów. Jest jednak "ale"

Córka Przemysława Salety potrzebuje pomocy! Dramatyczna sytuacja

Zobacz więcej:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Lago di Braies | Pragser Wildsee | jezioro

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy