Kaliningrad. Co zostało z perły nad Zalewem Wiślanym?

Jak to możliwe, że pomiędzy Polską a Litwą znajduje się kawałek Rosji?

123RF/PICSEL

Kaliningrad. Co zostało z perły nad Zalewem Wiślanym?

 Koniecznie trzeba też ruszyć szlakiem dawnych pruskich fortyfikacji, po których pozostały okazałe bramy. W wielu z nich mieszczą się ciekawe wystawy. A w baszcie Dohnaturm znajduje się Muzeum Bursztynu. Można w nim zobaczyć m.in. największy bursztyn Rosji, ważący 4,28 kilograma. I wiele innych wspaniałych wyrobów z bałtyckiego złota, które, podobnie jak cały Kaliningrad, robią duże wrażenie na turystach.
Przechodząc dalej Prospektem Lenina trafimy na repre PLAC ZWYCIĘSTWA  to centrum miasta. Przy nim  znajduje się główna prawosławna świątynia Kaliningradu – Sobór Chrystusa Zbawiciela. przyjechać do  Miasto założyli Krzyżacy w odbijane przez ków i wcielane do Rzeczpoku Królewiec przeszedł pod  zentacyjny Plac Zwycięstwa. Przy nim stoi prawosławny Sobór Chrystusa Zbawiciela, który zachwyca pięknymi wnętrzami.
Idąc z wyspy Mostem Miodowym dochodzi się do Wioski Rybackiej. To jedna z najstarszych i najładniej odrestaurowanych części miasta. Trzeba zatrzymać się w jednej z wielu znajdujących się przy nabrzeżu rzeki restauracji. Na obiad warto się skusić na słynne flaki po królewiecku albo inne specjały kuchni wschodniopruskiej, która w ostatnich latach wraca na stoły.
 Na jej tyłach znajduje się mauzoleum osiemnastowiecznego filozofa Immanuela Kanta, który całe życie spędził w mieście. W katedrze mieści się też jego muzeum.
+6
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas