Reklama

Reklama

Lodowe hotele. Idealne dla morsów

Tegoroczna zima upływa pod znakiem morsowania. Mimo mroźnych temperatur, tłumy ruszyły zażywać kąpieli, które w czasach pandemii mają i podnieść odporność i dostarczyć rozrywki.

Nie brakuje też doniesień o wędrowcach, którzy wyruszają w góry niemalże bez ubrania, by wcielać w życie metodę Wima Hofa, do czego są zazwyczaj zupełnie nieprzygotowani.

Wygląda na to, że mróz i związane z nim wyzwania, stały się po prostu modne. A idealną odpowiedzią na ten trend są lodowe hotele zbudowane ze starego dobrego H2O.

Japoński kurort Hoshino Resorts Tomamu zachęca w tym roku gości, by odwiedzili go nawet w towarzystwie pupili. Pieski są tu mile widziane.

Całe wyposażenie pokojów, łącznie z łóżkami i krzesłami, wykonane jest z lodu. Goście maja do dyspozycji specjalne śpiwory, które zabezpieczają do temperatury nawet - 30 st. C (w rzeczywistości temperatura w pokojach w lodowych hotelach waha się od 0 do -5 st. C). Do dyspozycji gości jest także salon i bar, gdzie można dodatkowo rozgrzać się szklaneczką czegoś mocniejszego i odpocząć. Hotel pokryty jest  kopułą z litej tafli lodu bez żadnych spojeń.

Reklama

W takim miejscu nie może oczywiście zabraknąć kąpieli. Morsować można w zewnętrznym lodowym basenie z widokiem na brzozowy zagajnik.

Lodowy hotel artystyczny w Szwecji

W szwedzkim Jukkasjärvi lodowy hotel powstał w 1989 roku i od tego czasu co roku odradza się w nowej formie, oferując nie tylko unikalne doświadczenie jeśli chodzi o nocleg, ale też kontakt z niezwykłymi lodowymi dziełami sztuki. W każdym sezonie około 40 artystów bierze udział w projektowaniu nowej wersji tego niezwykłego miejsca, które jest dostępne od grudnia do kwietnia, kiedy to wiosenne słońce kończy jego żywot.

Lód do drinków? Już nie trzeba!

W lodowym hotelu nad jeziorem Bâlea, w Górach Fogarskich, nawet kieliszki wykonane są z lodu. Balea Ice Hotel usytuowany jest 2000 metrów nad poziomem morza i można się do niego dostać jedynie kolejką. Hotel i jego wyposażenie wykonane jest z lodowych bloków pochodzących z jeziora.

Finlandia. Lodowe królestwo

Choć lodowe hotele powstają w wielu miejscach świata, Finlandia niewątpliwie przoduje w tej branży. Znajdą się tu miejsca z przejrzystymi dachami, przez które można podziwiać zorzę polarną i niezwykłe zamki z lodu, które sprawią uciechę dzieciom.

Katarzyna Skrzynecka nominowana jest w plebiscycie Telekamery 2021 w kategorii "Juror". Głosuj online! Głosowanie trwa do 11 lutego.

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: lodowy hotel | turystyka | morsowanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy