Reklama

Reklama

Morski klimat w... Popradzie

Co prawda Słowacy dostępu do morza nie mają, ale wynagrodzili to sobie budową licznych aquaparków i kompleksów termalnych rozsianych po całym kraju, które od lat przyciągają turystów z Polski.

Jeden ze słowackich ośrodków termalnych - AquaCity Poprad poszedł jednak o krok dalej i postanowił zafundować dzieciom namiastkę morskich atrakcji. Już wiosną uruchomiony zostanie basen dla dzieci "Wyspa Skarbów", z prawdziwą słoną wodą wraz z tarasem słonecznym i piaszczystą plażą.

Ekologia i podziemne jeziora u podnóża Tatr

AquaCity Poprad jest jednym z największych aquaparków na Słowacji i stanowi przykład do naśladowania pod względem działań ekologicznych. W przypadku kompleksu termalnego, znajdującego się w Popradzie, energia cieplna jest otrzymywana z wód geotermalnych, znajdujących się w olbrzymich podziemnych jeziorach u podnóży Wysokich Tatr, tylko kilka kilometrów od AquaCity.

Reklama

Wykorzystanie energii słonecznej i wód geotermalnych pozwala na praktyczną niezależność energetyczną ośrodka i zapobiega emisji do atmosfery 27 ton związków węgla każdego dnia. Energia słoneczna przechwytywana jest w szklanej fasadzie centrum basenowego. 

"Wodne miasto" w Popradzie rozwija się bardzo dynamicznie i rozbudowuje infrastrukturę. Trwa w nim budowa centrum sportowego z hotelem oraz boiskiem - gotowym do ugoszczenia klubów piłkarskich na zgrupowaniach pomiędzy rundami i sezonami. Co warte podkreślenia, stadion posiada podgrzewaną (wodą geotermalną) murawę, której temperatura wynosi 12 stopni Celsjusza. Można więc na niej trenować przez cały rok.

Baza wypadowa

Poprad to też idealne miejsce dla rowerzystów, którzy mogą skorzystać z szesnastu solidnych tras o różnych poziomach trudności. Jednym z miejsc dla miłośników jazdy na rowerze jest Bike Park w Starym Smokowcu, gdzie można na miejscu wypożyczyć rowery.  Do tego wokół znajduje się 600 km oznaczonych szlaków turystycznych oraz niezliczona liczba atrakcji sportowych.

W Wysokich Tatrach działa też kolejka dowożąca turystów na Łomnicki Szczyt, gdzie czeka na nich taras widokowy na wysokości 2634 m n.p.m, usytuowany nad przepaścią.

Zanim jednak wyruszymy w trasę warto zapoznać się z tym, co dokładnie czeka nas w Popradzie i  w Wysokich Tatrach. Najlepiej on-line. Dzięki temu można zakupić wejściówki na wybrane atrakcje, korzystając ze specjalnych kart i przysługujących zniżek. Tam też znajdziemy szczegółowe cenniki, mapy, informacje pogodowe i sprawnie zorganizujemy wyjazd.

Łukasz Barucha, Wojciech Lubiński


Styl.pl/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Słowacja | Poprad | park wodny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy