Reklama

Najgorszy termin na wakacje w 2022 roku. Nie planuj wtedy urlopu

Planujesz wakacje za granicą? Eksperci ostrzegają, że na początku sierpnia na światowych lotniskach może być szczególnie tłoczno. Utrudniania – zgodnie z przewidywaniami analityków – mają być szczególnie odczuwalne 12 sierpnia. Wówczas podróżujący samolotami mogą spodziewać się długiego oczekiwania w kolejkach oraz opóźnień. Dlaczego?

Wakacje to czas wzmożonego ruchu na lotniskach. Po dwuletniej przerwie spowodowanej licznymi restrykcjami pandemicznymi, które utrudniały podróżowanie, świat wraca do normy. Ludzie coraz chętniej planują zagraniczne wakacje. Analitycy przewidują, że w tym roku sierpień będzie wyzwaniem dla pracowników lotnisk i poszczególnych linii lotniczych. Eksperci ostrzegają, że 12 sierpnia ma być szczególnie niewdzięcznym dniem na podróżowanie. Wówczas ruch ma osiągnąć szczyt. To z kolei oznacza liczne utrudnienia, wydłużone kolejki i opóźnienia.

12 sierpnia najgorszym dniem na podróżowanie. Dlaczego?

John Grant, Główny analityk OAG tłumaczy, że na 12 sierpnia w ofertach przewoźników jest łącznie obecnie aż 16,1 miliona miejsc w samolotach. Środek miesiąca wakacyjnego to kuszący termin dla podróżujących. To sprawia, że turyści z pewnością będą chcieli skorzystać z ofert linii lotniczych. A to zwiastuje liczne utrudnienia.

Reklama

John Grant tłumaczy, że przed w latach poprzedzających pandemię często przewidywania były podobne. Szczytem sezonu wakacyjnego zazwyczaj był właśnie początek sierpnia.  W 2019 roku 9 sierpnia z usług przewoźników skorzystało łącznie aż 17 mln pasażerów.

Nadal trwa "uspokajanie" branży turystycznej. To może potrwać

W bieżącym roku powodem utrudnień na lotniskach w okresie wakacyjnym będzie nie tylko wzmożony ruch, ale także niewystarczająca liczba pracowników. Ze względu na trwającą od ponad dwóch lat pandemię wielu przewoźników zdecydowało się ograniczyć liczbę personelu - by w ten sposób ciąć koszty i minimalizować straty. Obecnie turyście zachęceni niwelowaniem obostrzeń przez poszczególnie rządy śmielej planują  podróże.  Nie wszystkie lotniska są przygotowane na powrót do "normalności".     

Dyrektor zarządzający Aviation Recruitment Network Kully Sandhu szacuje, że uporządkowanie sytuacji w branży może potrwać jeszcze  "co najmniej kolejne 12 miesięcy, jeśli mowa o wakatach". Turyście powinni więc uzbroić się w cierpliwość.

Utrudnienia i długi czas oczekiwania to problem nie tylko światowych lotnisk. W portach sytuacja prezentuje się podobnie.

***
Zobacz również:

Co zamiast Chorwacji? Trzy alternatywne kierunki na wakacje 

To wydarzy się między 2022 a 2026 rokiem. Naukowcy ostrzegają!

Ile w tym roku trzeba będzie wydać na wakacje? Tak drogo jeszcze nie było  

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy