Reklama

Reklama

​Najlepsze kierunki azjatyckie dla par na wiosnę

Pogoda za oknem sprawia, że chętniej wracamy do marzeń o podróży do dalekiej i egzotycznej Azji, gdzie w wielu miejscach właśnie teraz świeci słońce, a woda ma przyjemnie wysoką temperaturę. Azja staje się coraz popularniejszym kierunkiem wśród par, które pragną wybrać się w prawdziwą wyprawę do krainy różnorodności. Podróże do orientu nie są już tak drogie i skomplikowane jak kiedyś - wystarczy usiąść w samolocie i po kilkunastu godzinach podziwiać zupełnie inną rzeczywistość...

Do wyboru, do koloru!

Orient jest tak inny, że niezwykle fascynujący dla Europejczyków - wszystko jest odmienne, nieznane, kuszące, zaskakujące. Pobyt w Azji czy innym tak odległym kulturowo miejscu uczy też dystansu, szacunku i tolerancji. Jeśli to pierwsza odległa wyprawa, warto wybrać azjatyckie tygrysy, m.in. Singapur, Hongkong, Koreę Południową czy Tajwan.

Udanym wyborem będą też destynacje popularne wśród turystów, np. fascynujące Indie, Malezja, buddyjskie Laos, fascynujący Wietnam z magiczną zatoką Halong lub uwielbiana wyspa indonezyjska, czyli Bali.

Singapur czy nowoczesny Dubaj kuszą wielbicieli tętniących życiem metropolii, Kambodża kochających egzotykę i tradycyjne kultury, Malediwy czy Indonezja zapewnią odpoczynek na pięknych plażach, a Gruzja przygodę. Poniżej przedstawiamy wybrane z nich.

Reklama

Nowoczesny Singapur

Singapur - miasto-państwo położone niemal w sercu dżungli! Tymczasem znajduje się on w pobliżu południowego krańca Półwyspu Malajskiego, w południowo-wschodniej Azji. Marina Bay, dzielnica finansowa, jest przykładem harmonii między metalem a szkłem, gdzie nowoczesne drapacze chmur i hotele wybudowano na nad samym brzegiem morza, o zachodzie słońca można podziwiać pokaz gry świateł. Warto też wybrać się do tutejszego zoo lub akwarium, gdzie zaskakuje tak odmienna, egzotyczna przyroda. 

Ogromne wrażenie robi przede wszystkim jeden z nielicznych dziewiczych lasów deszczowych, rezerwat Bukit Timah. W pobliżu kuszą ponadto parki wodne i rozrywki oraz azjatycka wioska na wyspie Sentosa, gdzie można poplażować...

Male - małe, ale z wieloma atrakcjami!

Jeśli jednak to właśnie plażowanie na rajskich plażach jest priorytetem, warto udać się do... najmniejszej stolicy świata. Male stanowi stolicę oraz główny port morski cudownych Malediwów. Znajduje się tu także największe lotnisko Malediwów.

Miejscowi wierzą, że pewnej nocy spadł osobliwy deszcz... a Ocean Indyjski wypełnił się gwiazdami! Te, które nad ranem wypłynęły na powierzchnię, utworzyły archipelag Malediwów, który obejmuje ponad 1000 wysp na 26 atolach koralowych. Pełno tu pejzaży i rajskich plaż niczym z baśni, szerokich i piaszczystych. Zachwycają też rafy koralowe i ciepła woda, wymarzona dla miłośników kąpieli morskich i nurkowania. Każdą z licznych wysepek otacza zaś błękitna laguna i połacie złocistego piasku... Ciekawym i niesamowicie romantycznym zjawiskiem jest świecący w nocy plankton. Plaże wyglądają, jakby do wody faktycznie spadły gwiazdy.

Za przygodą do Gruzji!

Magię gruzińskiego miasta Tbilisi, położonego nad rzeką Kurą, można poczuć niemal o każdej porze dnia i nocy. Charakterystyczne dla tutejszej zabudowy są ręcznie i misternie rzeźbione balkony - im starsze, tym bardziej zabytkowe. Podziwiając je, dostrzec można prawdziwy kunszt artysty. Z kolei nad Starym Miastem kursuje kolej linowa - jej trasa biegnie od cerkwi Matechi do zamku Narikala, starożytnej twierdzy. Drogę powrotną warto przejść spacerem, aby po drodze zwiedzić zabytki. 

Tbilisi słynie też z dzielnicy łaźni, ponoć najstarszej i najpiękniejszej. Po spacerze wąskimi uliczkami Starówki, wieczorem można się rozgrzać w łaźniach siarkowych, tzw. carskich baniach, których prozdrowotne właściwości znane są od wieków... Tutaj pary mogą poznać się lepiej stawiając czoła wielu logistycznym wyzwaniom. Jest też znacznie bardziej kameralnie i nostalgicznie niż w innych krajach Azji.

Bombaj - brama Indii

Od 1995 roku miasto nosi oficjalną nazwę "Mumbaj", mimo że mówimy przecież... "Bombaj"! Pomijając jednak kwestię nazewnictwa, ta bogata stolica indyjskiego stanu Maharashtra położona jest na Morzu Arabskim i kryje moc zabytków. Wiele z nich to nieme świadectwo niezwykle burzliwej i zawiłej historii. Nie dziwi, że od 2004 roku Bombaj jest wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. 

W tym egzotycznym mieście można podziwiać m.in. XIV-wieczne budowle jak słoniowe jaskinie, kompleks świątyń Walkeśwary, a także łuk stanowiący Bramę Indii. Indie to także Bollywood - najbardziej rozśpiewane i pełne miłosnych przygód kino świata, więc na liście rzeczy do zobaczenia jest też jedno z najstarszych w Bombaju kin, Regal Cinema. Na uwagę zasługują przede wszystkim pełne piękna i majestatu świątynie - wśród nich hinduistyczna Mumba Devi Mandir, kościół Mount Mary czy meczet Haji Ali Dargah.

FRU.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy