Najważniejsze powody, by wybrać się na Dominikanę

Dominikana przede wszystkim kojarzy nam się z rajskimi plażami, palmami i lazurową wodą. Warto jednak wiedzieć, że to również górzysty kraj, który poza obleganymi przez turystów kurortami oferuje malownicze jaskinie i wodospady, dziką dżunglę, szalone życie nocne i towarzystwo przyjaznych mieszkańców. Dlaczego powinniśmy wybrać się na jedną z najpiękniejszych wysp archipelagu Wielkich Antyli?

Santo Domingo

Stolica Dominikany znajduje się na południu wyspy i stanowi pierwsze europejskie miasto Ameryki, dlatego w architekturze wyraźnie widoczne są wpływy kolonialne. Warto przejść się po wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO starej części Santo Domingo, by zobaczyć pierwszą katedrę zbudowaną przez Europejczyków, najstarszy szpital, ruiny klasztoru franciszkanów czy najstarszą brukowaną ulicę w tej części świata. Znajduje się tam również Faro de Colon - grobowiec Krzysztofa Kolumba. Warto również pojechać na obrzeża miasta do Los Tres Ojos, czyli wapiennych jaskiń z urokliwymi jeziorami.

Prawdziwy luksus w egzotycznym kraju. Ile kosztuje?

Park wodny w tropikalnym lesie

Wszystkim fanom wodnej rozrywki spodoba się naturalny aquapark w środku tropikalnej dżungli. Znajduje się on na Wodospadzie Damajagua, będącym prawie siedmiokilometrowym kanionem wypełnionym lazurową wodą w samym środku tropikalnego lasu. Nie zobaczymy tam jednak zjeżdżalni ani trampolin, a naturalne rynny wyżłobione przez wodę i to właśnie po nich będziemy spływać wraz z wodospadami do krystalicznie czystej rzeki. Prócz tego wypróbujemy skoków ze skał do wody. Każdy uczestnik wycieczki otrzymuje kamizelkę i kask, by zabawa była bezpieczna. Mimo to trudno uniknąć skoków adrenaliny. To trzeba przeżyć!

Prawdziwy luksus w egzotycznym kraju. Ile kosztuje?

Raj dla zwierząt

Godna zobaczenia jest również Zatoka Samańska. Od połowy grudnia do marca można obserwować w niej walenie humbaki, które przypływają tam, by wydać na świat swoje młode. Warto wybrać się na rejs w miejsca, w których żerują te niezwykłe stworzenia. Poza tym usytuowana w zatoce plaża Rincon należy do najpiękniejszych na świecie. Miłośnicy obserwowania zwierząt w ich naturalnym środowisku powinni również wybrać się na wycieczkę do Parku Narodowego Los Haitises, który stanowi dom dla egzotycznego ptactwa. W tym miejscu można także podziwiać liczące 2000 lat malowidła pozostawione w jaskiniach przez pierwszych mieszkańców wyspy - Indian Taino.

Prawdziwy luksus w egzotycznym kraju. Ile kosztuje?

Dziewicze plaże

Wreszcie Dominikana stanowi raj dla tych turystów, którzy przede wszystkim marzą o odpoczynku na rajskiej plaży. Biały piasek i cień pod palmami znajdziemy niemal na całym wybrzeżu, warto jednak wybrać się na rejs katamaranem na najpiękniejsze plaże północnej Dominikany, do których należą Punta Rucia i wyspa Cayo Paraiso. Obowiązkowym punktem wycieczki powinno być nurkowanie. Pod powierzchnią turkusowej wody czeka nas świat niczym z filmów przyrodniczych - kolorowa rafa, bajkowe ryby, żółwie morskie i inne zaskakujące stworzenia.

Prawdziwy luksus w egzotycznym kraju. Ile kosztuje?

Artykuł powstał we współpracy z biurem podróży Rainbow

INTERIA.PL
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy