Reklama

Obiekt z Polski wygrywa prestiżowy konkurs. Co to za miejsce?

Orientarium w Łodzi to największy w Europie obiekt, mieszczący w sobie okazy roślin i zwierząt z południowo-wschodniej Azji. Otwarty zaledwie w 2022 roku kompleks przyciąga uwagę całego świata. Wygrał w dwóch kategoriach w konkursie International Property Awards w Londynie.

Mieszkańcy Łodzi i okolic długo czekali na zakończenie wielkiego projektu otwarcie Orientarium, będącego częścią łódzkiego zoo. Ale nie tylko oni zwrócili uwagę na miejsce poświęcone florze i faunie z dalekiej Azji.  

Kompleks trafił do grona kandydatów do nagrody International Property Awards. To konkurs, w którym “rywalizują" nieruchomości i budynki użyteczności publicznej z całego świata. 

Konkurencja była bardzo mocna, ale to właśnie łódzkie Orientarium zdobyło pierwszą nagrodę, i to w dwóch kategoriach: Leisure Architecture, czy kategorii wypoczynkowo-rekreacyjnej, oraz Publice Service Architecture, kategorii obiektów użytku publicznego.

Reklama

- Cieszymy się, że nasze Orientarium jest doceniane nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie - komentuje ten sukces, prezes Orientarium ZOO Łódź, Arkadiusz Jaksa. - To już kolejna nagroda, jaką możemy się pochwalić w ostatnim czasie. Mamy nadzieję, że to prestiżowe wyróżnienie okaże się magnesem dla zagranicznych turystów i zachęci ich do odwiedzenia Orientarium.

Przeczytaj także: Samica gibona zaszła w ciążę bez samca. Naukowcy rozwiązali zagadkę

Co takiego zachwyciło jurorów konkursów? Przede wszystkim użyteczność kompleksu, z którego mogą korzystać odwiedzający. Na plus uznano także proekologiczne rozwiązania projektu.

Orientarium ZOO Łódź chwali się tym, że prezentuje przedstawicieli 35 gatunków lądowych oraz 180 ryb z Azji południowo-wschodniej. To prawdopodobnie najnowocześniejszy tego typu obiekt w całej Europie.

Przeczytaj także: Możesz nazwać karalucha imieniem byłego. Zoo w San Antonio oferuje atrakcję z okazji walentynek

Jak wyjaśniają opiekunowie kompleksu, budynek, wybiegi i woliery zajmują powierzchnię prawie 10 boisk piłkarskich. Goście mogą zwiedzać Orientarium przez cały rok.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Orientarium | Łódź

Reklama

Reklama

Reklama