Reklama

Reklama

Oto najpiękniejsze plaże nad polskimi jeziorami

Niezmiennie od lat najpopularniejszymi polskimi destynacjami na wakacyjny urlop są Tatry, Morze Bałtyckie oraz jeziora. I właśnie tym ostatnim przyjrzymy się uważnie, próbując poszukać najładniejszych plaż nad polskimi jeziorami.

Kiedy myślimy o jeziorach, zazwyczaj kojarzymy je z Mazurami. To właśnie ten region Polski słynący z przepięknych akwenów został wpisany przez National Geographic na listę czternastu miejsc na świecie, które koniecznie trzeba zobaczyć. Jednak na pozostałym terenie kraju jest również wiele innych, równie urzekających jezior, które mają wiele do zaoferowania miłośnikom wypoczynku w naturalnym środowisku.

Czytaj także: Polskie jezioro, które wygląda jak rajska wyspa

Reklama

Magazyn Travelist stworzył listę najpiękniejszych plaż nad polskimi jeziorami, które mogą stanowić świetne miejsce na spędzenie urlopu. W zestawieniu znalazły się aż cztery mazurskie jeziora, a wśród nich znajduje się Jezioro Ryńskie, położone na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Warto wybrać się na plażę położoną na zachodnim brzegu jeziora, nieopodal portu Bocianie Gniazdo. To właśnie tutaj nowoczesna, czysta i strzeżona przez ratowników WOPR plaża, która przyciąga turystów nie tylko z okolic miejscowości Ryn.

Warto zobaczyć:"Podwodny las" - niezwykła atrakcja Pojezierza Drawskiego

Będąc na Mazurach, trzeba wybrać się nad Jezioro Śniardwy, które nazywane jest "mazurskim morzem". Ten ogromny akwen jest jednym z ulubionych miejsc żeglarzy, ale imponuje również doskonale rozwiniętą infrastrukturą.

Kolejną perełką na liście jest Jezioro Niegocin w Giżycku, gdzie na turystów czeka szeroka i piaszczysta plaża. Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwają ratownicy wodni. Samo Giżycko oferuje masę atrakcji, włącznie z wesołym miasteczkiem, gdzie na nudę nie będą narzekać młodsi jak i starsi urlopowicze.

Jeśli jednak stronimy od tłumów i wolimy wypoczynek w mniej zaludnionym i przede wszystkim cichym miejscu, dobrym rozwiązaniem jest Kisajno. Nie jest to samodzielne jezioro, lecz kompleks jezior pod wspólną nazwą Mamry. Co ciekawe - na tym akwenie kręcono słynny film Romana Polańskiego pt. "Nóż w wodzie".

Jezioro Siemianowskie to jedna z najpopularniejszych atrakcji na Podlasiu. Ten zbiornik wodny zlokalizowany jest dolinie górnej Narwi, bezpośrednio na północ od Puszczy Białowieskiej. Znajdziemy tu dwie, warte uwagi plaże - Stary Dwór i Bodnary. Nad jeziorem można wypożyczyć sprzęt do pływania, natomiast dla dzieci przewidziano place zabaw, boiska, a także plenerowa siłownia oraz ściana wspinaczkowa.

Hańcza to najgłębsze jezioro w Polsce, o głębokości dochodzącej do 108 metrów. Nad Hańczą położone są dwie, publiczne plaże - w Błaskowiźnie i w Starej Hańczy. Ta pierwsza w lipcu i sierpniu jest strzeżona i w okresie letnim dysponuje bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Plaża w Błaskowiźnie charakteryzuje się m.in. dużym pomostem, boiskiem do siatkówki, miejscami do palenia ognisk, ale również znajdują się tutaj przebieralnie, toaleta i parking.

Plaża w Starej Hańczy jest uwielbiana przez rodziny z dziećmi z uwagi na bardzo płytki brzeg. Jest tutaj sporo roślinności, zaś wizytówką tego miejsca jest bardzo czysta woda

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: jeziora

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy