Reklama

Reklama

Piękna Polska: Karpacz

Karpacz jest pełnym uroku kurortem położonym u stóp Karkonoszy. Łączy tradycję z nowoczesnością. Z wielu miejsc miasta pięknie widać najwyższy szczyt tych gór, Śnieżkę.

Tej zimy wycieczki w góry są dla mniej zaawansowanych utrudnione.
 W przebudowie jest bowiem wyciąg na Kopę. A to punkt wyjścia na Śnieżkę. Kolejka ma być otwarta jeszcze w tym sezonie. Na razie można wjechać na szczyt od strony czeskiej z Peczu pod Śnieżką. Skoro nie w góry, to na narty. W Karpaczu jest kilkanaście terenów narciarskich  o różnym stopniu trudności, a największym jest ten pod Kopą. Przy każdym znajdziemy wypożyczalnię sprzętu  i zatrudnimy instruktora.

Nie przepadacie za nartami? Zatem proponujemy wycieczkę. Sieć łatwych, znakowanych szlaków pozwala odkryć malownicze górskie zakątki. Prowadzą do Doliny Wilczego Potoku, skał zwanych Słonecznikami, do Kruczych Skał, zapory na Łomnicy czy do Dzikiego Wodospadu. W jego pobliżu znajduje się (oznaczone kamieniem) miejsce, gdzie woda w strumyku płynie... pod górę. Podobnie pod górę toczy się samochód pozostawiony na luzie. Uczeni tłumaczą to zjawisko anomalią magnetyczną.

Reklama

W samym mieście warto odwiedzić Skwer Zdobywców, na którym odciski butów zostawili nasi najwięksi himalaiści. Kto trafi do Karpacza w czasie igrzysk olimpijskich nie powinien omijać strefy kibica (ul. Obrońców Pokoju 4), gdzie na wielkim ekranie będzie można śledzić sukcesy naszych reprezentantów. Powstanie tu też lodowisko i laserowa strzelnica biathlonowa, będą konkursy z nagrodami. Dzień dobrze zakończyć w aquaparku i spa. W mieście są dwa duże takie obiekty - w hotelach Gołębiewski i Sandra.             

AO

Świat & Ludzie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy