Reklama

Reklama

Podlasie - dla każdego coś...

Wraz z początkiem września dzieci wracają do szkół, a dorośli kończą sezon urlopowy. To idealny moment, aby wykorzystać ostatnie dni wolnego. W ośrodkach i kurortach jest mniej tłoczno, ceny spadają, a atrakcji wcale nie brakuje. Idealnym miejscem na kilkudniową, weekendową wycieczkę jest nieco zapomniane przez turystów województwo podlaskie.

Wiele osób odkłada swój urlop na czas po wakacjach. Wtedy w hotelach, ośrodkach i pensjonatach ceny noclegów są niższe, a na plaży łatwiej o rozłożenie ręcznika. Jeżeli chcemy spędzić kilka dni w otoczeniu pięknej przyrody, a przy okazji nie przepłacić, to idealnym rozwiązaniem będą malownicze tereny województwa podlaskiego.

Coś na ząb

Polska Wschodnia to tygiel kulturalny, w którym spotykają się różne narody, folklor i tradycje. Dzięki temu jest to jeden z najciekawszych  kulinarnie obszarów naszego kraju. Kuchnia kresowa ma bardzo wiele do zaoferowania, a przenikające się receptury polskie, ukraińskie, białoruskie i litewskie znajdują coraz szersze grono odbiorców. Doceniają oni przede wszystkim tradycyjne, kultywowane od pokoleń przepisy oraz naturalne, zdrowe składniki.

Reklama

Idealną okazją do skosztowania tych rarytasów jest Święto Ziemniaka, które w tym roku obchodzi swój dwudziesty jubileusz. Przez lata formuła imprezy zmieniała się, nieustannie powiększając swoją ofertę. Oprócz degustacji kulinarnych przewidziane są pokazy taneczne, występy artystów oraz stoiska rękodzieła, wyrobów tradycyjnych i ekologicznych. XX Święto Ziemniaka odbędzie się 7 września w Mońkach koło Białegostoku. Po imprezie warto zatrzymać się w oddalonym o zaledwie godzinę jazdy Uzdrowisku Supraśl, w którym znajduje się Borowinowy Zdrój - komfortowy hotel i SPA, gdzie kuchnia obfituje w tradycyjne dania kuchni podlaskiej, a wyjątkowe zabiegi borowinowe pomogą w relaksie i odprężeniu.

Coś dla ciała

Podlasie kojarzone jest z dziewiczą przyrodą i dzikimi, nietkniętymi przez człowieka lasami i puszczami, z Puszczą Białowieską na czele. W takim otoczeniu aż chce się zakosztować pieszych wędrówek, rowerowych wycieczek czy kajakowych wypadów. Kontakt z naturą, niezakłócona cisza i spokój oraz sportowy wysiłek u każdego z pewnością podniosą poziom endorfin.

Dla osób, które chętnie biegają, świetnym sprawdzianem może być 4. Ogólnopolski Bieg Uliczny "Białystok Biega". Dla uczestników przygotowane zostały dwie trasy - na 5 i 10 kilometrów. Nie zapomniano również o najmłodszych, którzy będą mogli się zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami na krótszych dystansach. Start 21 września. Po wyczerpujących zawodach warto odprężyć się w komfortowych warunkach, np. Hotelu Gołębiewski. Oprócz wygodnych pokoi w ofercie ośrodka znajdziemy słynny Park Wodny Tropikana, Salon Gier i kilka restauracji.

Coś dla ducha

Goście z Litwy, Białorusi i całej Polski, występy artystów, degustacja regionalnych potraw i wiele, wiele więcej. To wszystko czeka na uczestników, która przybędzie 7 września do Białegostoku na XV Podlaskie Targi Rzeźby, Kowalstwa Ludowego i Tkaniny Dwuosnowowej. Już po raz piąty imprezą towarzyszącą będzie Festiwal Wycinanki. Zobaczyć będzie można tradycyjne dzieła sztuki kurpiowskiej, łowickiej, lubelskiej i rawskiej, a także białoruskiej i litewskiej.

Organizatorzy - Dział Etnografii Muzeum Podlaskiego - nie zapomnieli również o potrzebach ciała. W trakcie Festiwalu spróbować będzie można oryginalnych "cukrów odpustowych", sękaczy, "mrowisk", miodów, serów i wędlin, które z pewnością zadowolą podniebienie każdego smakosza. W tym czasie warto zatrzymać się w Hotelu Podlasie, który oprócz najwyższego standardu oferuje znakomite, lokalne (i nie tylko) dania w Restauracji Lipcowy Ogród. Miejsce to jest warte polecenia szczególnie tym, którzy szukają komfortowych warunków i znakomitej kuchni.

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy