Reklama

Reklama

Praga na Boże Narodzenie

Największy bożonarodzeniowy targ w Czechach.


Unoszący się w powietrzu korzenny zapach grzanego wina i cynamonowych, świeżo wypiekanych ciastek trdelníków zaprowadzi nas wprost na Rynek Starego Miasta. Tam, wokół ogromnej i rozświetlonej tysiącem świateł choinki, powitają nas ozdobione świątecznymi iluminacjami stragany bożonarodzeniowego jarmarku. 

Czegóż na nich nie ma!

Są słodycze, ozdoby choinkowe, pamiątki, przekąski, przyprawy. Obfitość różnorodnych towarów może przyprawić o zawrót głowy. Ale świąteczny targ to nie tylko zakupy.Jest także mini zoo, szopka i scena, na której odbywają się przedstawienia lub koncerty, nie tylko kolęd. Zwłaszcza wieczorem jarmark tętni życiem.

Przez cały grudzień to ulubione miejsce spotkań prażan i turystów z każdego zakątka globu.

Zmęczeni gwarem w stolicy Czech możemy odwiedzić też mniejsze świąteczne jarmarki, np. na Placu Wacława u podnóża Muzeum Narodowego, na Placu Karola lub na Placu Republiki. Spacerując od jednego do drugiego, można zwiedzić miasto, które w adwencie wygląda wprost magicznie.

W pełni zasłużenie czytelnicy amerykańskiego dziennika USA Today uznali bożonarodzeniowe targi w Pradze za najpiękniejsze na świecie. Dla nas stolica Czech jest na wyciągnięcie ręki. Kursują tam autobusy, samoloty tanich linii lotniczych, można też wybrać się autem.

Zobacz także:

ReklamaRewia
Dowiedz się więcej na temat: Praga | podróż | Czechy | Boże Narodzenie | prezenty | Styl.pl | podróże

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy