Reklama

Tak wygląda "polski Dubaj". To największa taka plaża w Europie

Szerokie, piaszczyste wybrzeże, tłumy turystów i jedno z najczystszych kąpielisk w Polsce. Polska ma swój własny Dubaj i jest nim... Jarosławiec. Może się on poszczycić największą sztuczną plażą w Europie.

Jarosławiec to spokojna miejscowość letniskowa, położona na środkowym wybrzeżu, otoczona sosnowymi lasami i znana z doskonałego mikroklimatu. Jarosławiec położony jest między Darłowem i Ustką, w sąsiedztwie pięknego Słowińskiego Parku Narodowego

Miejscowość ta jest doskonałą bazą wypadową na wycieczki po okolicy, a turyści mogą wybrać się w rejs statkiem, wędkować lub zwiedzić latarnię morską. Największą atrakcją Jarosławca jest jednak plaża. 

Największa taka plaża w Europie leży w Polsce. Turyści są nią zachwyceni!

Sztuczna plaża w Jarosławcu ma ponad pięć hektarów powierzchni i powstała w wyniku procesu refulacji. Rurociągami dostarczono na plażę mieszanki wody i piasku, zbudowano również ogromne, granitowe ramiona utrzymujące piasek. 

Reklama

Plaża w Jarosławcu to projekt Urzędu Morskiego w Słupsku, którego łączny koszt wyniósł aż 170 milionów złotych! Było jednak warto, bo dziś podziwiają ją turyści z całej Europy. Nic, dziwnego, to największa taka plaża w Europie, podobną poszczycić się może tylko Holandia. 

Największe atrakcje Jarosławca

Jarosławiec to oczywiście nie tylko plaża. Miasteczko słynie z kilku innych atrakcji i każdy turysta znajdzie tutaj coś dla siebie. 

Latarnia Morska w Jarosławcu ma 33 metry wysokości i zbudowana została z czerwonej i glazurowej cegły na planie koła. Z latarni rozciąga się piękny widok na morze i dwa jeziora - Kopań oraz Wicko. 

Będąc w Jarosławcu warto odwiedzić również Muzeum Bursztynu, otwarte zaledwie siedem lat temu. Znajduje się w nim ponad 1500 eksponatów, a cała wystawa podzielona jest na trzy części:

- Bursztynowy las, gdzie poznany genezę i odmiany bursztunu bałtyckiego
- Kopalnia, gdzie zobaczymy złoża bursztynu i metody wydobycia
- Inkluzje, gdzie poznamy faunę i florę zamkniętą w bursztynie

W Jarosławcu znajduje się także największy na środkowym wybrzeżu klif. Jego długość wynosi dwa kilometry, a wysokość aż 24 metry. Brzegi klifu porasta sosna czarna oraz roślinność wydmowa, z chronionym mikołajkiem nadmorskim na czele. Wzdłuż wybrzeża rozmieszczonych jest sporo punktów widokowych, z których można podziwiać piękne, szerokie plaże i czysty w tym rejonie Bałtyk. 

Na deser warto zostawić sobie Rybacką przystań morską. Przeznaczona jest ona dla rybaków, więc na przynależącej do niej plaży stoją malownicze kutry i łodzie. Na miejscu zaopatrzyć się można w świeże dorsze, leszcze, śledzie i węgorze. Znajduje się tu również stacja ratownictwa wodnego z XIX wieku. 

Po trudach zwiedzania warto wybrać się w rejs po Bałtyku - odbywają się one codziennie od godziny 10.00 aż do zachodu słońca.

***
Zobacz również: 

Dubaj: Wakacje 2021 a koronawirus. Jakie zasady obowiązują?

Tunezja: Wakacje 2021 a koronawirus. Jakie zasady obowiązują?

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Dubaj | Plaże
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy