Wakacje 2020: dlaczego warto zarezerwować je już teraz?

Wielu z nas dopiero co wróciło z letnich urlopów, a już z wytęsknieniem wyczekuje kolejnego wyjazdu. Mimo, iż przyszłości nie sposób przyspieszyć, można ją za to odpowiednio zaplanować. Czym są wakacje first minute i czy warto decydować się na tak odległe plany?

Wakacje first minute - o co chodzi?

Pojęcie wyjazdów last minute zrobiło ostatnimi czasy niemałą karierę i praktycznie na stałe wpisało się już w powszechne użycie, jak i proces planowania wakacyjnych wyjazdów.  Przy dużej popularności tego terminu, stosunkowo niewiele osób wie, że istnieje również pojęcie o znaczeniu przeciwnym. Czym są wyjazdy first minute i jak wyglądają w praktyce?

Jak wskazuje sama nazwa - to nic innego, jak oferty turystyczne, pojawiające się w sprzedaży z dużym wyprzedzeniem czasowym. Jest ono przy tym naprawdę spore. Większość tego typu ogłoszeń znaleźć bowiem można już w okolicach września - a więc tuż po zakończeniu letniego sezonu turystycznego - i dotyczą one wyjazdów wakacyjnych na następny rok. Jaki jest sens planowania wakacji z tak dużym wyprzedzeniem i czy warto tego dokonywać, nie będąc do końca pewnym przyszłości?

Korzyści płynące z ofert fisrt minute

Mogłoby się wydawać, że kupowanie biletów czy rezerwowanie noclegów na tak odległy termin, obciążone jest dość dużym ryzykiem. W rzeczywistości jednak organizatorzy tego typu ofert robią wszystko, aby je zminimalizować. Mało tego. Zwykle proponują dodatkowo wiele promocji i bonusów, które skutecznie zachęcają wielu turystów do dokonywania tak dalekosiężnych transakcji.

 - Decydując się na oferty wakacyjne first minute, możemy spodziewać się wielu korzystnych propozycji obniżających całkowite koszty wyjazdu. W przypadku rezerwacji domów i apartamentów wakacyjnych z dużym wyprzedzeniem jest jeszcze jedna bardzo duża korzyść -  można wybierać z dużo większej liczby ofert i ma się 100% gwarancji tego, że znajdziemy na przykład idealny nocleg w Chorwacji na wakacje. Tak robią między innymi nasi zachodni sąsiedzi - trend first minute jest tam od dawna bardzo popularny i na szczęście zalety takiej organizacji urlopu zaczynają doceniać polscy turyści - tłumaczy pracownik biura Interhome.

Jakie propozycje wyjazdów można znaleźć na wakacje 2020 r.?

Wakacje first minute 2020 - gdzie pojechać?

Dzięki niezwykle korzystnym warunkom cenowym, oferty first minute w coraz szybszym tempie zyskują popularność i uznanie wielu turystów. To też sprawia, że katalog tego typu wyjazdów dynamicznie się poszerza, wobec czego znaleźć w nim można wycieczkę do niemal każdego kraju. Stosunkowo często obieranym kierunkiem wyjazdów jest np. Szwajcaria czy Niemcy.

Miłośnicy plaż i cieplejszych klimatów swoje urlopy mogą zaś przeznaczyć na Włochy czy Chorwację. Przykładowo, noclegi w Vodice, jednym z najbardziej znanych kurortów w północnej Dalmacji, można zarezerwować już za blisko 100 zł za dobę. Znalezienie podobnej ceny na miesiąc lub dwa przed wyjazdem, jest nie tyle utrudnione, co praktycznie niemożliwe.

Znane polskie przysłowie głosi, że to, co można by odłożyć na następny dzień, lepiej wykonać już dziś. Zasada ta, mimo że związana z nieco krótszym dystansem czasowym, w ogólnym rozumieniu znajduje swoje zastosowanie także w planowaniu podróży. Starasz się wyjeżdżać każdego roku na urlop? Zaplanuj go już dziś! Pozwoli Ci to znaleźć najkorzystniejszą ofertę oraz zorganizować wyjazd, na który być może nie mógłbyś sobie pozwolić, rezerwując go na ostatnią chwilę.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy