Reklama

Reklama

Wakacje seniorów. Trzy najlepsze miejsca nad Morzem Bałtyckim

Morze Bałtyckie to jeden z najpopularniejszych kierunków podróżniczych Polaków. Jeżdżą tam osoby w każdym wieku, licząc na wypoczynek wśród szumu fal i piaszczystych plaż. Morski klimat sprzyja również seniorom. Jakie miejsca przypadną im do gustu?

Wypoczynek nad Morzem Bałtyckim

Polacy chcący spędzić wakacje w kraju mają do wyboru liczne jeziora, góry oraz Morze Bałtyckie. Znajdzie się więc coś dla każdego. Zarówno dla osób, które chcą aktywnie spędzić urlop, jak i jedynie leżeć i kąpać się w słońcu. 

Wiele osób mimo rosnących cen zmierza na północ Polski, by wypocząć nad Bałtykiem. Pomorze co roku jest oblegane przez turystów. Mimo że w wielu miejscach panuje chaos i tłok, to można znaleźć spokojne plaże bez tłumów i gwaru. 

Seniorzy uwielbiają wypoczywać nad polskim morzem. Tamtejszy klimat pozytywnie wpływa na ich zdrowie oraz samopoczucie. Wolne od zanieczyszczeń i alergenów, ale bogate w sole mineralne powietrze jest idealne dla dróg oddechowych, a obecność jodu wspomaga pracę tarczycy. W dodatku za sprawą wypoczynku w nadmorskim klimacie można dotlenić organizm i nawilżyć błony śluzowe dróg oddechowych, a także poprawić odporność.

Reklama

Seniorzy nad Bałtykiem

Polskie wybrzeże jest bogate w piękne plaże i liczne atrakcje. Seniorom wypoczywającym nad Morzem Bałtyckim przede wszystkim zależy na ciszy i spędzaniu wolnego czasu w spokoju. 

Idealnymi kierunkami będą więc miejscowości wypoczynkowe, które nie wiążą się z hałasem i nocnymi imprezami. Popularność nadmorskich kurortów nie słabnie, więc znalezienie bezludnych plaż graniczy z cudem, ale istnieją nieco spokojniejsze miejsca, w których seniorzy będą się czuć komfortowo.

Ustka

Ustka leży w powiecie słupskim i jest dobrze znanym kurortem wypoczynkowym. Chociaż może się wydawać, że nie jest odpowiednia dla seniorów, to wcale tak nie jest. 

Ustka kojarzy się przede wszystkim z piaszczystymi plażami, które uchodzą za jedne z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu. To idealne miejsce wypoczynkowe zarówno dla osób starszych, jak i rodzin z dziećmi. Ustka ma status uzdrowiska, więc spędzając tam wolne dni, można korzystać z leczniczych właściwości klimatu. 

Ustka to świetne miejsce do spacerowania po plażach, parkach oraz lesie. Idąc Promenadą Nadmorską, można słuchać szumu fal, odpoczywać na ławkach, podziwiać rozległe morze, a także odwiedzać sklepy z pamiątkami. Będąc w tym nadmorskim miasteczku, warto zobaczyć latarnię morską, port, słynną kładkę oraz odwiedzić Muzeum Chleba

Ponadto spacerowiczów przyciąga tzw. Stawek Upiorów. Jedna z mrocznych historii mówi o pojawiających się tam niegdyś zjawach. Obecnie teren ten przyciąga miłośników przyrody i pieszych wędrówek. Do tego urokliwego miejsca prowadzi zrewitalizowana ścieżka. Powstały tam drewniane pomosty, ławki oraz wiata. 

Orzechowo

Tuż niedaleko Ustki mieści się niewielka osada Orzechowo. To tutaj można odetchnąć i w spokoju delektować się nadmorskim klimatem. Znajduje się tam 25-metrowy klif pokryty bukowym lasem. To istny raj dla spacerowiczów. 

Jedną z atrakcji Orzechowa jest 48-metrowa wieża widokowa, z której można podziwiać otoczony zielenią morski krajobraz. Znajduje się tam również ścieżka "Orzechowska Wydma". Trasa ma 2,8 km i wiedzie przez paraboliczną wydmę oraz jej okolice. Idąc nią, można podziwiać różnorodną roślinność oraz malownicze tereny.

Jastrzębia Góra

Idealnym miejscem na wczasy dla seniora jest również Jastrzębia Góra. Jest to letniskowa wieś położona w powiecie puckim. Mimo że jest popularna wśród turystów, podobnie jak Ustka jest miejscem, w którym odnajdą się starsze osoby. 

Jastrzębia Góra jest najbardziej wysuniętą na północ miejscowością w Polsce. Przypomina o tym jedna z atrakcji - pamiątkowy kamień "Gwiazda Północy". 

Jastrzębia Góra przyciąga seniorów niepowtarzalnym klimatem i możliwością spokojnego wypoczynku. Spacer osłoniętą klifami plażą pozwala złapać oddech i się wyciszyć. Wybrzeże Jastrzębiej Góry to terytorium Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Będąc tam, warto skorzystać z tras pieszych oraz rowerowych. 

Jednym z ważniejszych miejsc Jastrzębiej Góry jest Promenada Światowida. Można tam m.in. kupić pamiątki, zjeść w restauracji czy też posłuchać muzyki. Poza tym warto zobaczyć latarnię morską Rozewie znajdującą się w okolicy Jastrzębiej Góry. Uchodzi ona za najstarszą tego typu budowlę na wybrzeżu.

***

Zobacz także:

Kwatera zamiast hotelu, Mazury zamiast Sopotu. Są sposoby na tańsze wakacje w kraju

Te miasta zachwycają turystów. Są idealne na wakacyjny city break

Nowe uzdrowisko w Małopolsce. Jedyne takie miejsce w Europie

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: wakacje 2022 | Bałtyk | ustka | Jastrzębia Góra

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy