Reklama

Reklama

Wiosna i lato śladem festiwali w Czarnogórze

Wiosna zaczyna coraz śmielej pokazywać swoje oblicze. To dobry czas, żeby zaplanować wyjazd do przepięknej Czarnogóry. Tym bardziej, że poza zachwycającą przyrodą, w wielu miastach i regionach odbędą się różnorodne festiwale, które będą dodatkową atrakcją turystyczną i wzbogacą każdą wycieczkę.

Czarnogóra zdobywa serca polskich turystów i jest coraz chętniej wybierana jako cel krótszych czy dłuższych wakacyjnych wyjazdów. To również interesujący kierunek na wypad zanim rozpoczną się wakacje. Jest wtedy mniej turystów i można spokojniej poznawać zakątki tego pięknego nadadriatyckiego kraju. Jeśli wziąć pod uwagę, że od wiosny w wielu miejscach odbywać się będą lokalne festiwale i święta, to wyjazd może stać się niezapomnianą przygodą.

 

Kultura, sport i sztuka

Ustalając datę wyjazdu warto zerknąć w kalendarz i sprawdzić jakie atrakcje szykują się na miejscu. Od wiosny praktycznie przez większość czasu miasta będą tętniły festiwalami i lokalnymi świętami. Zarówno miłośnicy sztuki, gastronomii czy sportu znajdą coś dla siebie, a przy okazji zwiedzą wyjątkowo urokliwe miejsca.

Reklama

 W pierwszej połowie kwietnia w Herceg Novi odbędzie się wydarzenie dla amatorów sztuki teatralnej (1-15.04). Festiwal Teatrów zyskuje na znaczeniu, jest coraz ważniejszym wydarzeniem kulturalnym nie tylko dla Czarnogórców, ale i sąsiadów z regionu. W pierwszym tygodniu kwietnia warto też odwiedzić Ulcinj (06.04), gdzie z okazji rozpoczęcia sezonu letniego przygotowano ciekawy program.

 

Długi weekend majowy będzie obfitował w sportowe atrakcje. W Plav odbędą się regaty, w miejscowości Mojkovac nad Tarą zawody w raftingu i kajakowaniu po górskiej rzece, natomiast w Barze przewidziany jest Dzień Sportu.

 

Miłośnicy dobrej kuchni powinni z kolei wybrać się do Tivatu. Od początku maja do końca października będą trwały tzw. "Gastro nights", które mają promować pyszną lokalną kuchnię. Z innych wydarzeń warty uwagi jest majowy Dzień Pszczelarzy obchodzony w miejscowości Andrijevica (12.05), a także czerwcowy Festiwal Rzeźby i Malarstwa w Plav (22-29.06).

 

Loty do Czarnogóry

Na lato turyści mogą wybierać dogodne loty z najważniejszych polskich miast do Podgoricy, stolicy tego kraju oraz do Tivatu. W nadchodzącym sezonie pasażerów obsłużą Polskie Linie Lotnicze LOT, a także tanie linie Ryanair, Wizzair oraz Enter Air.

 Poza szerokimi możliwościami samodzielnie zaplanowanego urlopu, propozycje zorganizowanych wyjazdów dostępne są też w ofertach biur podróży.

Więcej o Czarnogórze!


materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama