Reklama

SHOW - magazyn o gwiazdach

Dziewczyny z sąsiedztwa

Były największymi gwiazdami lat 90. 19 lat temu z zespołu odeszła Geri Halliwell i to był koniec Spice Girls w pierwotnym składzie.

Pięć dziewczyn o różnych typach urody, zgrabnych i młodych. Wystarczy, że jedna z nich nieźle śpiewa. Mają dobrze się poruszać i ubierać. Być dziewczęcą wersją boysbandu Take That. Taki właśnie zespół wymyślili sobie menedżerowie, ojciec i syn: Bob i Chris Herbertowie.

Boot camp dla Spicetek

Był luty 1994 roku. Na nabór do zespołu zgłosiło się 400 dziewcząt. Pierwszy skład grupy nazwanej roboczo Touch był inny. Po pierwszym etapie castingów okazało się, że jedynie tancerka Melanie Brown (42) spełnia pokładane w niej nadzieje.

Odbyły się kolejne przesłuchania. Victoria Adams, późniejsza Beckham (43), podbiła Herbertów swoją asertywnością. Geri Halliwell (44), była barmanka, nieźle tańczyła i pokazywała swoje wdzięki magazynach dla panów. Mel C (43) była studentką college’u artystycznego. Rozpoczęły się próby: nagrywanie piosenek, treningi taneczne, ale dokooptowano jeszcze Emmę Bunton (41). Dziewczyna z rozbitej rodziny grywała w telenowelach. To ona podobno wymyśliła nazwę zespołu Spice Girls. Miała pierścionek z takim napisem.

Reklama

Gdy dziewczyny poczuły się gotowe, by podbić show-biznes, zaczęły szukać wytwórni i nowego menedżera.

Pierwszy singiel "Wannabe" okazał się sukcesem pod koniec 1996 roku. Fani pokochali debiutantki za ich żywiołowe numery z dwóch wydanych w 1996 i 1997 roku płyt - "Spice" i "Spiceworld". Wydawało się, że ich gwiazda nie zgaśnie - płyty sprzedawały się w milionach egzemplarzy.

Szybko okazało się, że przyjaźń w zespole jest na pokaz. Wszystkim przeszkadzał imprezowy styl życia Mel C, a między Geri, Emmą i Victorią wybuchła walka o władzę w zespole. Występy zamieniły się w piekło.

Rozstania i powroty

Zaledwie rok później, 31 maja 1998 roku Spice Girls z pięcioma wokalistkami przestał istnieć. Odeszła Halliwell. Choć piosenkarka tłumaczyła później, że chodziło o jej zdrowie bo wyczuła guzek w piersi, to jednak plotki o konflikcie z Victorią i Mel C i chęć rozpoczęcia kariery solowej okazały się silniejsze. Na pożegnanie Geri nagrały piosenkę "Goodbye". Ponoć Mel C nie chciała wystąpić w tym teledysku. To był początek końca kariery zespołu.

Wokalistki próbowały występować we czwórkę, jednak to już nie było to samo. Wkrótce Victoria i Mel C zaszły w ciąże. Zespół zawiesił działalność w 2000 roku, reaktywował się siedem lat później, po czym zerwał trasę koncertową, bo dawne konflikty odżyły.

Ostatni raz artystki zaśpiewały razem podczas Olimpiady w Londynie w 2012 roku. I nic nie zapowiada, żeby to się powtórzyło - przede wszystkim dlatego, że żadna z nich od dawna nie zajmuje się śpiewaniem.

Victoria jest mamą czwórki dzieci, żoną byłego gwiazdora futbolu Davida Beckhama (42) i projektantką mody. Geri zrezygnowała z kariery wokalnej, propaguje jogę, wychowuje 11-letnią córkę i dwa lata temu wyszła za mąż za kierowcę wyścigowego Christiana Hornera. Emma ma 10-letniego syna Beau z piosenkarzem Jade’em Jonesem, pracuje w radio i współtworzyła musical o Spice Girls "Viva Forever". Przyjaźni się z Mel C, która ma córkę Scarlett. Mel B mieszka w Stanach, ma dwie córki: Angel z komikiem Eddiem Murphym i Madison z producentem muzycznym Stephenem Belafonte, z którym właśnie się rozwodzi. Biseksualna gwiazda jest dziś amerykańską Ewą Chodakowską, a jej ćwiczenia na pośladki robią furorę na świecie.

Katarzyna Jaraczewska

GRAZIA 11/2017

Show

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy