Reklama

Reklama

SHOW - magazyn o gwiazdach

Trener gwiazd radzi, jak wysmuklić uda

Ta część ciała to często obiekt naszych kompleksów. Ekspert radzi, jak skutecznie wysmuklić uda, nie wychodząc z domu.

Jeśli co drugi dzień wykonasz te proste ćwiczenia trenera gwiazd Piotra Łukasiaka, już po 2 miesiącach zobaczysz efekty. Uda będą wyrzeźbione, a tkanka tłuszczowa zamieni się w mięśnie.

1. Ułóż ciało w jednej linii, opierając się na przedramionach i palcach stóp. W tej pozycji wykonuj wymachy wyprostowanych nóg w tył. Zrób 20-30 powtórzeń, uważając, aby w trakcie nie podpierać się na kolanach.

2. Kolejne ćwiczenie rozpocznij, stając w rozkroku na szerokość bioder. Ramiona ułóż wzdłuż ciała. Przenieś je do przodu i przy wyprostowanych plecach, pochyl tułów, lekko uginając nogi w stawach kolanowych. Czujesz, jak się napinają tylne mięśnie? To znaczy, że wykonujesz trening prawidłowo. Powtórz 20-30 razy.

Reklama

3. Ostatni element planu to przenoszenie ciężaru ciała z jednej nogi na drugą. Stań w dużym rozkroku, jedną nogę ugnij w kolanie, drugą pozostaw wyprostowaną. Podczas tej czynności pracują mięśnie wewnętrznej strony ud. Pamiętaj o ramionach ułożonych wzdłuż ciała. Unoś je w przód podczas przenoszenia ciężaru z jednej nogi na drugą. Powtórz ćwiczenie 20-30 razy.

4. Wykonuj w zależności od swojej kondycji od 3 do 5 serii bez żadnych przerw na odpoczynek. Zachowaj przy tym umiarkowane tempo, aby uniknąć zadyszki.

Na rozgrzewkę

Rozgrzewka jest konieczna, jeśli chcesz skutecznie spalać tłuszcz! Trening siłowy pomoże ci zbudować mięśnie i wyrzeźbić nogi, ale w niewielkim stopniu spala tkankę tłuszczową. Do tego potrzebne są ćwiczenia aerobowe, takie jak bieg, pływanie czy jazda na rowerze, ale są też takie, które możesz wykonywać w domu.

Stań w lekkim rozkroku. Nogi lekko ugnij w stawach kolanowych, ramiona ułóż wzdłuż ciała. Zrób zamach rękami w górę, następnie podskocz i wróć do pozycji wyjściowej. Powtarzaj ćwiczenie, ile tylko razy zdołasz, bez zbędnego odpoczynku. To ćwiczenie angażuje wszystkie mięśnie nóg! Aby wysmuklić uda, najlepiej jest połączyć trening aerobowy z siłowym. Pierwszy spali tłuszcz, drugi zbuduje mięśnie, a, jak wiemy, tkanka mięśniowa utrzymuje szybszy metabolizm i w rezultacie... spala tłuszcz.

Anna Frątczak

SHOW 22/2016

Zobacz także:


Show

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy