Reklama

Reklama

SHOW - magazyn o gwiazdach

Wybielanie pod kontrolą

​Pasty, proszki, żele, naświetlania - jest wiele sposobów na białe zęby. Jak rozjaśnić je skutecznie i uniknąć bólu?

Naturalny kolor zębów waha się od bieli, przez kość słoniową, po odcienie szaroniebieskie i żółtobrunatne. Zdarza się, że poszczególne zęby u tej samej osoby mają różną barwę. Na kolor zębów wpływają przede wszystkim geny, czas (z wiekiem ściera się szkliwo), a także dieta (barwniki w herbacie, czerwonym winie), nawyki (palenie papierosów), przyjmowane leki (żelazo, niektóre antybiotyki), czy po prostu niestaranne mycie zębów

Nie bój się pytać!

Bez względu na to, jaką metodę wybielania zębów wybierzesz, musisz zacząć od jednego - wizyty u dentysty. Konieczne będzie usunięcie kamienia nazębnego i piaskowanie, a także solidny przegląd. Stomatolog poradzi, jaką wybrać metodę, by była skuteczna i dostosowana do kondycji twoich zębów. 

Reklama

Pamiętaj, że koronki i plomby się nie wybielą. Podobnie będzie z zębami już martwymi. Musisz liczyć się z tym, że w trakcie wybielania i nawet do 5 dni po nim, możesz odczuwać dyskomfort - zęby mogą reagować na ciepłe posiłki albo na wdychane chłodne powietrze. To ostry, kłujący ból. Uśmierzą go specjalne pasty do zębów z większą dawką fluoru.

Sposób na uśmiech

Wybielające pasty do zębów. Bezsprzecznie najtańsza i najłatwiejsza metoda - wymaga jednak cierpliwości i systematyczności. Pastami do zębów usuniesz samodzielnie lekkie przebarwienia czy codzienny osad. Pierwsze efekty zobaczysz po 10-12 dniach systematycznego używania pasty. 

Paski i żele. Specjalne paski nasączone substancją z nadtlenkiem wodoru wybielają w ciągu 5 dni (niektóre same się rozpuszczają). Koszt: ok. 30 zł. 

Inną metodą jest tzw. nakładkowa: specjalne nakładki na zęby wypełnia się żelem wybielającym i stosuje na noc. Koszt: ok. 800 zł. 

Naświetlanie lampami. Zabieg przeprowadzany tylko w gabinecie stomatologicznym. Już po pierwszym seansie widać znaczną różnicę, zęby staja się jaśniejsze nawet o 5 tonów. Zabieg jest bezbolesny, ale po nim zęby mogą być przez kilka dni nadwrażliwe. Koszt: od 700 do 3000 zł.
Zobacz także:

Show

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy