Reklama
Wielkanocne inspiracje

Wielkanoc 2021: Rzeżucha. Dlaczego warto ją posadzić?

Zabierając się za wielkanocne przygotowania, nie zapominajmy o tym, aby posadzić rzeżuchę. To, że pojawia się na świątecznych stołach, nie jest jedynie kwestią przypadku. Rzeżucha może stanowić piękną dekorację, ale przede wszystkim jest bardzo zdrowa. Co symbolizuje?

Wielkanoc 2021 z pewnością różnić będzie się od tradycyjnych świąt. Niestety przez wciąż niedającą się poskromić pandemię koronawirusa, podobnie jak w ubiegłym roku, będziemy obchodzić ją w niewielkim gronie, wśród najbliższych osób. 

Jednak, nawet jeśli spędzamy tegoroczne święta samotnie, warto jest zadbać o odpowiedni wystrój, aby umilić sobie wolny czas, zachować pozory normalności i wprowadzić do domu odrobinę odświętnej atmosfery. 

Dla wielu Polaków sadzenie rzeżuchy jest nieodłącznym elementem przygotowań do Wielkanocy. Nic dziwnego, skoro w zestawieniu z barankiem stanowi ona piękną dekorację. 

Nasi przodkowie wierzyli, że rzeżucha symbolizuje odrodzenie się przyrody po zimie. Jest ona jednak pożyteczna już sama w sobie. 

Ma sporo cennych właściwości m.in. jod, witaminę C, kwas foliowy, magnez, potas, żelazo i wapń. Dlatego też powinniśmy sięgać po rzeżuchę nie tylko w okresie świąt wielkanocnych, ale przez cały rok. 

Dajcie znać, czy planujecie posadzić rzeżuchę na Wielkanoc 2021? 

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ>>>

Reklama

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: rzeżucha | Wielkanoc
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama