Reklama

Reklama

SHOW - magazyn o gwiazdach

Twarz idealna

Najbardziej pożądany kształt twarzy to owal. Co zrobić, gdy twoje policzki są okrągłe, a podbródek spiczasty? Makijażowe triki pomogą optycznie wyrzeźbić twarz i uzyskać wymarzony wygląd. Nasz ekspert zdradza, jak zrobić makijaż konturujący w zależności od typu urody.

Konturowanie nie jest łatwe, ale kiedy już nabierzesz wprawy, w kilka minut uzyskasz upragniony wygląd. Od czego zacząć? Poza bazowym podkładem potrzebne ci będą rozświetlacz, bronzer w odcieniu twojej opalenizny i drugi o dwa tony ciemniejszy. Możesz wybrać konturowanie "na mokro" produktami w płynie (daje mocniejszy efekt) lub "na sucho" (makijaż będzie subtelniejszy).

Ta druga metoda jest łatwiejsza, więc od niej najlepiej zacząć próby modelowania rysów. Ważny jest wybór narzędzi: najlepiej sprawdzą się stożkowa gąbka (precyzyjnie zaaplikujesz nią płynne kosmetyki) i pędzel skośny lub w kształcie fali (idealnie rozetrze pudrowe).

Reklama

Konturowanie polega na nakładaniu odpowiednich produktów na ramę wokół twarzy, kości policzkowe, centralną część twarzy i nos. Pierwszy etap dla wszystkich typów urody jest taki sam - to nałożenie rozświetlacza pod oczy, na szczyt nosa, środek czoła i (poza paniami o trójkątnych twarzach) środek brody. Co dalej? Spójrz, jak makijaż konturujący pomaga gwiazdom uzyskać regularne rysy twarzy!

Owalna wymaga uwypuklenia

Bez odpowiedniego makijażu owalna twarz może wyglądać zbyt płasko. Kosmetykiem w kolorze opalenizny podkreśl kości policzkowe i obszar pod nimi - zrób to lekko skośnie w kierunku kącika warg. Najciemniejszym bronzerem omieć kontur twarzy, dzięki czemu będzie wyrazistsza.

Okrągłą subtelnie wyszczuplij

"Opalony" kolor nałóż na krótkim odcinku pod kością policzkową, czyli pod częścią twarzy, która unosi się przy uśmiechu. Linię prowadź od ucha do punktu na wysokości zewnętrznego kącika oka. Najciemniejszy kosmetyk nałóż dość szeroką linią dookoła twarzy - to ją wysmukli.

Kwadratowa potrzebuje wysubtelnienia

Mocne, wyraziste rysy wymagają lekkiego zmiękczenia. Fluid lub puder w odcieniu opalenizny nakładaj tylko na kości policzkowe (część, która unosi się przy uśmiechu), by nie wzmocnić linii żuchwy. Ciemny bronzer aplikuj na skronie i boczne szczyty żuchwy (obszar pod uchem).

Trójkątną trzeba lekko poszerzyć

Aby zrównoważyć spiczasty podbródek, jaśniejszy bronzer nałóż pod kości policzkowe, ale nie skośnie, lecz równolegle do linii dolnych rzęs. Drugim bronzerem przyciemnij przede wszystkim czubek brody, a także skórę wzdłuż nasady włosów i na szczytach skroni.

SHOW 8/2016


Show

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje