Reklama

Reklama

SHOW - magazyn o gwiazdach

Usta kwitnące

Szminki w energetycznych kolorach to hit tego sezonu. Jednak aby wyglądać w nich pięknie, trzeba dobrać odcień i typ pomadki do kształtu ust. Jak to zrobić?


Wąskie i małe wolą jasne kolory

Wybieraj szminki i błyszczyki w jasnych barwach, ale czerwona pomadka też wchodzi w grę, jeśli nie jest zbyt ciemna. Zadbaj tylko o to, żeby miała odbijające światło pigmenty, które sprawią, że usta wydają się pełniejsze. Zastosuj też trick makijażystów: na pomalowane szminką wargi nałóż na środku jaśniejszy połyskujący błyszczyk, który optycznie je powiększy.

Asymetryczne potrzebują konturówki

Unikaj połysku, ale nie rezygnuj z makijażu, ani z koloru. Twoim zadaniem jest umiejętne skorygowanie błędów natury konturówką lub szminką w kredce. Jeśli jedna warga jest wyraźnie pełniejsza od drugiej, to wówczas kontur większej obrysuj po wewnętrznej stronie ust, a mniejszej dorysuj poza jej naturalną linią. Taki zabieg optycznie wyrówna kształt twoich ust.

Reklama

Pełne usta lubią mat

Wydatne wargi wbrew pozorom nie w każdym makijażu wyglądają ładnie. Jeśli natura cię takimi obdarzyła, unikaj bardzo jaskrawych kolorów i błyszczyków, które przyciągają wzrok. Najlepszy wybór to matowa szminka w ciemnym kolorze. Dobrym rozwiązaniem są odżywiające balsamy do ust, nadające im lekki, naturalny kolor.

Zobacz także:

Show

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje