Reklama

Reklama

Bożonarodzeniowy stroik na cmentarz. Jak zrobić go w domu?

Bożonarodzeniowe stroiki na cmentarzu są symbolem pamięci o bliskich, którzy odeszli. Można kupić gotowe kompozycje lub przygotować wyjątkowe ozdoby samodzielnie w domu. Podpowiadamy, jak łatwo je zrobić, by uzyskać efektowną kompozycję.

Stroiki bożonarodzeniowe na cmentarz: Doniczka

Stroik bożonarodzeniowy w doniczce można łatwo wykonać. Potrzebna będzie ceramiczna doniczka w dowolnym kolorze, ale w świąteczny klimat najlepiej wpisze się czerwona lub zielona. Można ją samodzielnie pomalować za pomocą farby w sprayu. Ważne jest, by na samym spodzie umieścić coś ciężkiego - betonowe wypełnienie lub kamienie. Dzięki temu stroik bożonarodzeniowy na cmentarz nie przewróci się pod wpływem wiatru i zyska podwyższenie.

 Środek można wyłożyć iglastymi, ciemnozielonymi gałązkami. Dla uzyskania efektu ośnieżenia, można pomalować końcówki igliwia śniegiem w sprayu lub białą farbą. Na gałązkach stroika bożonarodzeniowego układamy dowolne ozdoby - kolorowe bombki, suszone owoce, drewniane ozdoby.

Stroiki bożonarodzeniowe na cmentarz: Drewno

Do przygotowania stroika bożonarodzeniowego na drewnie potrzeby będzie plaster pnia drzewa. Na nim możemy wysypać korę lub ułożyć gałązki iglaków. Dla trwałego efektu ozdoby najlepiej przykleić, by wiatr ich nie porwał. Na stworzonej bazie układamy dowolnie bombki, figurki, łańcuchy, suszone owoce, szyszki. Można także wstawić świece, ale należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu ich, by pozostawione na grobie nie podpaliły stroika. Najlepiej wstawić świeczki w osłonkach lub elektroniczne.

Reklama

Stroiki bożonarodzeniowe na cmentarz: Szyszki

Do wykonania stroika bożonarodzeniowego na cmentarz z szyszek potrzebne będą:

  • Szyszki;
  • Druciany wieszak na ubrania;
  • Pistolet z klejem na ciepło;
  • Farba lub śnieg w sprayu;
  • Ozdoby świąteczne;
  • Wstążka;
  • Kombinerki;

W pierwszej kolejności należy z metalowego wieszaka utworzyć okrąg. Następnie do drutu przyklejamy blisko siebie szyszki. Jednak trzeba poczekać aż klej wyschnie, zanim dokleimy kolejną. Można także dokleić pomiędzy zielone gałązki, by stroik bożonarodzeniowy był bardziej kolorowy. Trzeba mieć na uwadze, że taki wieniec będzie lekki, więc warto pomyśleć o odpowiednim obciążeniu dla stabilności. 

Zobacz także:

Najmodniejsza choinka 2021: Te trendy już są hitem!

Boże Narodzenie 2021: Te dodatki będą hitem świąt!

Kaktus bożonarodzeniowy: Jak pielęgnować?

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje