Reklama

Reklama

Pierwszy taki lot. Załoga złożona z samych kobiet w jednej z linii lotniczych

Mimo że w zawodzie stewardessy dominują kobiety, wśród pilotek stanowią one mniejszość. Tym razem jednak to one przejęły stery! Jedna z linii lotniczych poinformowała o pierwszym w swojej historii locie, którego załoga była złożona z samych kobiet.

Załoga lotu złożona z samych kobiet

Linie lotnicze Enter Air poinformowały na swoim profilu w serwisie LinkedIn o nietypowym locie, który ostatnio miał miejsce. Jego załoga była złożona w samych kobiet. Siedmioosobową damską ekipą kierowała kapitanka Katarzyna Kapitan, której nazwisko idealnie pasuje w tej sytuacji!

Komentarze internautów

W komentarzach wielu internautów gratuluje liniom lotniczym zatrudniania tylu kobiet w "męskim" przez wiele lat zawodzie.

Nie wszystkim jednak taki obrót sprawy się spodobał. Niektórzy komentujący pozwolili sobie na uszczypliwe wpisy, a inni użytkownicy serwisu LinkedIn (głównie mężczyźni) dopatrywali się w całej sytuacji nawet... seksizmu!

Załoga złożona z kobiet to... seksizm?

Reklama

Wysuwany przez internautów zarzut seksizmu zdaje się być jednak nieuzasadniony. Owszem, prawdą, że wśród obsługi lotów dominują kobiety, a mężczyzn jest mniej. Jednak stale się to zmienia. 

Natomiast jeśli chodzi o dowodzenie lotami - przez lata był to zawód zdominowany przez mężczyzn. Dopiero od niedawna pojawia się coraz więcej kobiet-pilotek.

Dlatego nazywanie - pierwszej w historii danych linii lotniczych - załogi złożonej z samych kobiet seksizmem i dyskryminacją jest przesadą. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, ile lotów jest dowodzonych jedynie przez mężczyzn.

***

Zobacz również:

Równouprawnienie sposobem na rozwój gospodarczy

Jak równouprawnienie zmienia nasze podejście do seksu i randkowania?

Motoryzacyjne równouprawnienie na Rajdzie Dakar

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: równouprawnienie | linie lotnicze

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy