Reklama

Reklama

Letnie wojaże

Zbliżające się lato skłania do myślenia o coraz dalszych podróżach samochodem.

Nadszedł czas, by zmienić opony zimowe na letnie. Konieczne jest też przygotowanie samochodu pod kątem bezpieczeństwa.

Specjaliści z firmy Euromaster proponują sprawdzenie 7 punktów bezpieczeństwa oraz ciśnienia we wszystkich oponach, w tym także koła zapasowego.

Oto 7 punktów bezpieczeństwa:
1. Geometria kół;
2. Stan opon, w tym zużycie bieżnika i prawidłowe ciśnienie we wszystkich 5 kołach;
3. Stan piór wycieraczek;
4. Poziom oleju;
5. Stan zawieszenia, łożysk, amortyzatorów;
6. Stan klocków i tarcz hamulcowych oraz poziom płynu hamulcowego;
7. Oświetlenie (reflektory).

Reklama

Jeśli jeszcze nie zmieniłaś opon z zimowych na letnie, to już najwyższy czas. Przy wyższych temperaturach opony zimowe, które wykonane są z miękkich mieszanek, szybciej się zużywają, a jazda na nich po suchym i rozgrzanym letnim słońcem asfalcie jest niebezpieczna.

Warto podkreślić, że ciśnienie w oponach należy sprawdzać regularnie i co istotne, również w kole zapasowym, które zazwyczaj wozimy w bagażniku, ponieważ w razie wypadku, znajduje się on w strefie zgniotu.

- Najwięcej wypadków drogowych, co gorsza również z udziałem dzieci, zdarza się w okresie letnim. Wtedy właśnie wybieramy się w dalekie trasy. Z jednej strony jesteśmy zmęczeni po długim okresie pracy, a z drugiej, myślimy o zbliżającym się miejscu, do którego udajemy się wypocząć. Często więc jeździmy szybciej, zwłaszcza gdy mamy "dobrą drogę", aby jak najszybciej dotrzeć do upragnionego miejsca. Przed zbliżającym się latem powinniśmy zatem zadbać o stan naszego samochodu, a tym samym bezpieczeństwo naszych bliskich - wyjaśnia Anna Paszt, Szef Marketingu Euromaster Polska.

Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy