Reklama

Czy wyglądasz jak twój zwierzak?

Często słyszy się, że psy i ich właściciele upodobniają się do siebie. Fotograf Gerrard Gethings udowadnia, że dotyczy to również kotów.

Fotograf zwierząt Gerrard Gethings kilka lat temu zasłynął serią fotografii "Czy wyglądasz jak twój pies?". Zabawne wizerunki odniosły niebywały sukces. Teraz artysta powraca z nową, jeszcze śmieszniejszą serią, która koncentruje się na posiadaczach kotów i ich pupilach. Wrodzone podobieństwo i pełne humoru aranżacje powodują, że nie sposób się nie uśmiechnąć, zwłaszcza że fotografie doskonale oddają obiegowe opinie o charakterze tych zwierzaków. Większość z nich ma niezadowolone miny.

"Moje tematy to złożone i charakterystyczne stworzenia, pełne patosu, humoru i nieprzewidywalności. Chcę, aby wyglądały epickio" - twierdzi Gethings.

Reklama

Gerrard Gethings zajął się fotografowaniem zwierząt w 2008 roku, kiedy sprawił sobie szczeniaka o imieniu Baxter. Artysta uważa, że zwierzęta domowe są równie piękne i majestatyczne co dzikie, które tak chętnie stają się tematem ambitnych fotografów przyrody.

"Fotografowanie zwierząt jest trudne pod każdym względem. Nigdy nie spotkałem żadnego, które choćby w najmniejszym stopniu interesowało się fotografią" - czytamy na stronie autora.

Gerrard Gethings pochodzi z angielskiego miasteczka Wigan. Przyrodą fascynował się od najmłodszych lat. Studiował malarstwo, gdy poznał słynnego fotografa Terry'ego O' Neilla, z którym współpracował przez osiem lat. Obecnie jest uważany za jednego z najlepszych portrecistów zwierząt na świecie.


Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy