Reklama

Drogocenne kamienie

Niektórzy uważają, że mają moc uzdrawiania. Inni nie do końca wierzą w ich lecznicze właściwości. Większość natomiast zachwyca się oryginalnym pięknem. Chodzi o kamienie. By je podziwiać, nie musimy oglądać brylantów.

Ametyst - jest kwarcem o fioletowej barwie. Podobno pomaga tym, którzy mają problemy ze spożywaniem nadmiernej ilości alkoholu, stąd jego grecka nazwa oznaczająca antidotum na upicie się.

Ponoć kamień miał powstać z łez Dionizosa, a ten, jak wiadomo, był bogiem wina, dzikiej natury i płodności. W starożytnej Grecji pito wino z ametystowych czar, które miały chronić delektującego się napojem przed "utratą głowy".  

Ametyst pomaga silnej woli i przywraca wewnętrzną harmonię. Dzięki niemu człowiek koncentruje się na rzeczach ważnych, zostawiając za sobą te nieistotne. 

Reklama

Turkus - ów minerał z grupy fosforanów swoją nazwę, wbrew pozorom, nie zawdzięcza kolorowi, ale Turcji, przez którą wiódł szlak handlowy z Persji do Europy. Kamień pomaga odnaleźć drogę do siebie, byśmy mogli dowiedzieć się, czego naprawdę pragniemy. Wyzwala twórczą energię i kreatywność. Chroni przed niebezpieczeństwem i negatywnymi wibracjami. Przyczynia się także do zmniejszenia lęku. Jeśli go nosimy, powinniśmy uważać na kosmetyki, których używamy, nadmiar światła i... pot. Pod wpływem tychże może zacząć tracić swój kolor.

Lapis lazuli - oto wyjątkowy minerał z gromady krzemianów, głębią granatu przypominający niebo o zmroku. Nic dziwnego, że wykorzystywany był do robienia ozdób, przedmiotów kultu czy fragmentów instrumentów, jeszcze w czasach prehistorycznych. Nie tylko wygląd ma wyjątkowy, ale także moce. Pomaga przy chorobach zatok, astmie i nadciśnieniu. Wzmacnia odporność i uspokaja system nerwowy, dzięki czemu lepiej zasypiamy i mniej się stresujemy. Nazywany bywa także kamieniem mądrości. Są tacy, którzy wierzą, że spanie z lapisem lazuli pod poduszką sprawi, że będziemy mieli prorocze sny, bowiem nie tylko ciału pomaga, ale także duchowości.

Szmaragd - wielce pożądany kamień, w kolorze zieleni. Nie tylko był uznawany jako ten, który chroni przez niebezpieczeństwem, ale miał ponoć moc niwelowania skutków trucizny - wystarczyło dodać sproszkowany szmaragd do napoju, by odwrócić jego działanie. Szmaragd uwalnia energię, powoduje, że chcemy działać i tworzyć, dodaje sił i niweluje blokady, które nie pozwalają na nasz rozwój. Nic dziwnego, że w starożytności ze szmaragdu robiono amulety mające za zdanie wzmacnianie ich właściciela i chronienie go przed złymi mocami.

Agat - niektórzy twierdzą, że jest kamieniem zranionych dusz. By dojść do siebie po trudnych przeżyciach, warto mieć przy sobie ten minerał. Jest także pomocny związkom - ucisza wichry i burze w czasie kłótni. Agat pomaga osiągnąć równowagę psychiczną i dojrzałość. Wspomaga zdrowie, a szczególnie oczy i układ oddechowy. Sprzyja także pewności siebie i ponoć poprawia dar wymowy.

Litoterapia, czyli metoda leczenia kamieniami, jest popularną dziedziną medycyny alternatywnej. Jednak nawet osoby, które korzystają z niekonwencjonalnych sposobów wspomagania zdrowia twierdzą, że kamienie nie uleczą choroby, ale mogą pomóc z niej wyjść. Czasami siła sugestii potrafi dosłownie zdziałać cuda, na co dowodem jest efekt placebo. Kamienie były amuletami chroniącymi ludzi od tysięcy lat. Może starożytni wiedzieli o czymś, co dla współczesnego człowieka pozostaje niewyjaśnioną zagadką?

Zobacz również:

Małgorzata Socha w piekielnie seksownym wydaniu

Tak wygląda ciało Anny Lewandowskiej

Nie żyje aktor Ferdynand Matysik

Zobacz także: 

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: kamienie | litoterapia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy