Reklama

Heavymetalowe Mistrzostwa Świata w Robieniu na Drutach

Zawodnicy z całego świata przybyli do fińskiego miasteczka Joensuu, by wziąć udział w pierwszych Heavymetalowych Mistrzostwach w Robieniu na Drutach.

Dzierganie sweterków kojarzy ci się z wygodnym fotelem na zasłużonej emeryturze? Myślisz, że heavy metal to mroczna domena ponurych młodzieńców w glanach i czarnych ciuchach? I że te światy nigdzie się nie spotykają? Jesteś w błędzie! Środowisko metalowców dało dowód na to, że nie brakuje w nim poczucia humoru, zamiłowania do rękodzieła i wszechstronności. Okazało się, że nie tylko da się robić na drutach w rytm heavy metalu, ale że może być to świetna zabawa - zarówno dla występujących jak i dla publiczności. Do konkursu przystąpiło 12 zespołów, które musiały nie tylko zagrać, ale też wkomponować w swój występ robienie na drutach. Zwyciężył japoński zespół Giga Body Metal.

Reklama

- Robienie na drutach to bardzo medytacyjna forma aktywności, ale teraz jest również bardzo energetyczna - stwierdziła jedna z uczestniczek konkursu.

Czyżby heavy metal tchnął w dzierganie na drutach zupełnie nowego ducha? A może ten gatunek muzyczny jest już tak dojrzały (50 lat na rynku), że połączenie sił z dziewiarstwem ręcznym było naturalną koleją rzeczy?


Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy