Reklama

Reklama

Jak dobrze zacząć dzień

Chaos i pośpiech codziennie rano? Dość tego! Oto jak powinien wyglądać idealny początek dnia.

Wstawaj 15 minut wcześniej niż musisz

Wbrew pozorom nie musisz wstawać kilka godzin wcześniej, aby idealnie rozpocząć dzień. Czasem wystarczy kilkanaście minut, które postanowisz poświęcić celebrowaniu poranka w ciszy w swoim towarzystwie.

Jeśli jednak chcesz wstawać godzinę wcześniej (ale przestawienie budzika o godzinę nie działa na ciebie), nastawiaj codziennie budzik o dwie minuty wcześniej - po miesiącu zaczniesz wstawać godzinę wcześniej i w ogóle tego nie odczujesz.

Zamiast wprowadzać wielkie zmiany do swojego życia, skup się na małych działaniach.

Reklama

Ćwicz uważność

Odpowiednie zaczęcie dnia jest bardzo ważne. Badania pokazują, że w ciągu kilku minut po przebudzeniu uwalniamy najwięcej hormonów stresu, dlatego unikaj sprawdzania poczty w telefonie czy tablecie.

Najlepiej, jeśli tuż po przebudzeniu spędzisz w łóżku 5-10 minut i po prostu poobserwujesz swój oddech. Nie próbuj zatrzymywać myśli o nadchodzącym dniu i skoncentruj się na oddechu. Na zakończenie poprzeciągaj się i weź kilka głębokich oddechów.

Buduj dobre afirmacje

Afirmacje to pozytywne stwierdzenia, które powtarzane wielokrotnie, są narzędziem do zmiany myślenia i stanu emocjonalnego. To programowanie umysłu, którego celem jest bardziej pozytywne patrzenie na świat. Dlatego każdego poranka powtarzaj sobie: "Jestem ważna i zasługuję na wszystko, co najlepsze".

Zrób plan dnia

Lista rzeczy do zrobienia, ustalenie priorytetów, zapewnią spokojne rozpoczęcie dnia. Bedziesz wiedzieć, co cię czeka (poza "niespodziankami), ile masz spraw do załatwienia, ile pracy do wykonania. To daje poczucie, że panujesz nad sytuacją i umożliwia skoncentrowanie się na tym, co ważne.

Wyznacz sobie na każdy dzień trzy priorytety. Cała reszta, jeśli się uda, to dobrze, ale jeśli nie, spokojnie przełożysz to na inny dzień. Zbyt często planujemy tak dużo, że sam harmonogram nas przytłacza.

SHOW 22/2017

Show

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy