Reklama

Jak sobie radzić z zazdrością? Oto kilka sposobów

Zazdrość to emocja, która może mieć negatywny wpływ na życie partnerów, a w konsekwencji nawet zakończyć związek. Istnieje jednak kilka sposobów na to, by obsesyjna zazdrość nie przejęła kontroli.

Zazdrość może być napędzana przez to, że porównujemy się do innych osób. Wmawianie sobie, że inni są lepsi, wpędza nas w kompleksy i dodatkowo budzi zazdrość. Warto więc uwierzyć w siebie i docenić swoje dobre strony. Dostrzeżenie wewnętrznego piękna może być pierwszym krokiem do zaprzestania postrzegania każdej kobiety w otoczeniu jako rywalki, która może odbić partnera.

Innym sposobem jest znalezienie zainteresowań, które mogłyby odciągnąć od myślenia o potencjalnej zdradzie. Wbrew pozorom, to właśnie snucie czarnych scenariuszy może napędzać zazdrość. 

Chcąc zapanować nad zazdrością, warto mieć na uwadze poważną rozmowę z partnerem. Zamiast snuć wizje zdrady - lepiej postaw na komunikację. Może się okazać, że niektóre kwestie zostały po prostu niepotrzebnie dopowiedziane. 

Reklama

Zazdrość to negatywna emocja, która może przesłonić racjonalne myślenie. Warto więc porozmawiać z kimś, kto chętnie wysłucha naszych przemyśleń i doradzi, jak poradzić sobie z problemem. Obiektywne spojrzenie innej osoby może okazać się pomocne. W innym razie warto sięgnąć po pomoc psychologa.

Zazdrość może dotyczyć także innych sfer, nie tylko związku. Zazdroszczenie innym ich życia nie jest dobrym pomysłem. Zazwyczaj widzimy tylko ułamek tego, co się u nich dzieje. 

Zamiast zazdrościć innym rzeczy materialnych, warto skupić się na ich osiągnięciu oraz docenieniu tego, co już mamy.

Czytaj więcej:

Coraz bardziej wrażliwi. Naukowcy zbadali podejście Polaków do przestępstw seksualnych

Obalamy mit o dwóch połówkach pomarańczy. Czy istnieją?

Bała się pokazać chłopaka. Wspólne zdjęcie wywołało poruszenie

Zobacz także:


Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: zazdrość w związku
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama