Reklama

Reklama

Jakie kobiety mają bujniejsze życie seksualne?

Okazuje się, że po kolorze włosów, jaki nosi kobieta, można ocenić jej temperament seksualny. Do takich wniosków dochodzą niemieccy naukowcy z Hamburga.

W Hamburgu przeprowadzono badanie, podczas którego ponad sto niemieckich kobiet z różnymi kolorami włosów zapytano o to, jak często uprawiają seks. Co się okazało? Rude panie, w porównaniu z blondynkami i brunetkami, mają barwniejsze życie seksualne.

Co oznaczają rude włosy?

Kierownik badania (seksuolog) prof. Werner Habermehl, stwierdził, że oprócz większej częstotliwości aktów seksualnych rudowłosych, panie charakteryzujące się tą cechą wyglądu zadeklarowały również większą liczbę partnerów seksualnych.

Reklama

Rudy kolor włosów nie należy do najpopularniejszych. Zaledwie 1-2 proc. ludzi na całym świecie ma jego naturalny odcień. Badacze zauważyli jednak, że kobiety, które barwią włosy z ognistego na inny kolor, wraz z tą zmianą zmieniają oczekiwania wobec mężczyzn. Z bardziej stonowanym kolorem poszukują panów gotowych do stworzenia związków długoterminowych.

Co oznacza zmiana koloru włosów

Z kolei kobiety, które będąc w związku farbują włosy na czerwono, wysyłają swoim partnerom seksualnym informację, że oczekują od nich czegoś więcej niż do tej pory otrzymywały w życiu erotycznym. Zasygnalizowana rudym kolorem włosów większa receptywność pań jest z kolei przekazem ponoć instynktownie odbieranym przez mężczyzn.

Psycholog Christine Baumanns twierdzi, że nie ma w tym nic dziwnego, bowiem czerwony oznacza dzikość i pasję, więc kiedy mężczyzna widzi rudowłosą, ma prawo sądzi, że ma do czynienia z kobietą doskonale świadomą swoich potrzeb i realizacji tych potrzeb się domagającą.

Zobacz również:

 


Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy