Reklama

Reklama

Kobieta z zespołem Downa wystąpiła w konkursie piękności

​Mikayla Holmgren, 22-latka z Minnesoty, udowadnia wszystkim, że świat bez barier jest możliwy. Kobieta ma zespół Downa. Nie przeszkodziło jej to w tym, by wziąć udział w konkursie piękności.

Zostać miss - to było jej wielkie marzenie. Mikayla Holmgren chciała zmierzyć się z innymi kobietami w stanowym konkursie, była jedyną osobą z zespołem Downa na scenie.

Nie przeszkodziło jej to w zdobyciu dwóch nagród. Holmgren została nagrodzona tytułem "Duch Miss USA" i nagrodą dyrektorów konkursu miss.

- Byłam w szoku, kompletnie się tego nie spodziewałam. Stałam na scenie cała we łzach - mówiła potem kobieta. Mikayla Holmgren podkreśla, że jej przygoda z modelingiem zaczęła się od występowania w konkursach miss osób niepełnosprawnych. Dziś ma na koncie dwa tytuły w oficjalnych stanowych konkursach piękności.

Reklama

Kobieta od dziecka uwielbia występy na scenie, zaczęła od tańca, jednak uważa, że stanowy etap konkursu miss jest jej największym jak dotąd osiągnięciem.

 - Mikalaya jest niezwykłą kobietą, mimo młodego wieku tak wiele już osiągnęła. Jest typowym przykładem tego, czego organizacja Miss Universe szuka w uczestniczkach plebiscytu - mówi Denise Wallace, dyrektorka wykonawcza konkursu Miss Minnesota USA. 

Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy